Silva skóroval za Španělsko

David Silva slaví svůj první gól na Euru

David Silva slaví svůj první gól na Euru

David Silva přispěl svým gólem k výhře Španělska nad Severním Irskem 4:0 a byla to opravdová lahůdka.

V ostatních zápasech se postupu přiblížili hráči Anglie i Francie, situace Itálie se zdá být ještě dobrá, zatímco Nizozemsko už nemá postup ve svých rukou.

David Silva se proti Shayi Givenovi prosadil po odražené střele, kdy si na zem posadil jednoho obránce, z pravé nohy si přehodil míč na levou a přes tři před ním stojící / ležící obránce soupeře poslal, no, takovou přihrávku k tyčce Givenovy brány. Brankář Aston Villy měl zakrytý výhled a až míč uviděl, bylo již příliš pozdě, zkusil se sice hodit, jenže Silvova střela mu prošla kousek od pravé ruky.

V zápase Francie s Ukrajinou, který Francouzi vyhráli, po gólech Menéze a Cabayeho, 2:0 se do základní sestavy dostali jak Samir Nasri, tak Gael Clichy a přiblížili tak tým Laurenta Blanca účasti ve čtvrtfinále. To samé se povedlo i Hodgsonově Anglii, která odehrála nervydrásající zápas se Švédskem. Angličané vedli po trefě Carolla, ovšem Švédové dokázali otočit na 1:2 po vlastním gólu Johnsona a trefě Mellberga. Nový vítr přinesl až Theo Walcott, který nejprve sám vyrovnal a poté i přihrál na vítězný gól Dannymu Welbeckovi. Joe Hart odehrál celý zápas, stejně jako Joleon Lescott, James Milner byl střídán právě za Theo Walcotta.

Mario Balotelli odehrál svých “klasických” 65 minut, při remíze Itálie 1:1 s Chorvatskem. Itálie zatím tedy není na postupových pozicích, nicméně poslední zápas proti Severnímu Irsku je asi lepší výchozí pozicí, než zápas Chorvatska proti favorizovanému Španělsku, ale míč je kulatý a stát se může cokoliv.

Nizozemsko s Nigelem de Jongem opět prohrálo, tentokrát s Německem 1:2. Němci vedli 0:2 po dvou trefách Goméze, za “Oranjes” snižoval van Persie. Nigel de Jong odehrál celé utkání. Pro postup dnes musí Nizozemci vysoko porazit Portugalsko a doufat ve výhru Německa proti Dánsku.

Leave a Reply