Úspěch City Barryho těší

Gareth Barry

Gareth Barry

Gareth Barry popsal svou obrovskou radost z vyhraného titulu a také z toho, že se správně rozhodl nepřestoupit do Liverpoolu, avšak odejít z Aston Villy.

Pro jednatřicetiletého záložníka to byla, s třiatřiceti ligovými starty, “sezóna snů v perfektním klubu”.

“Byla to má nejlepší sezóna v životě”, řekl Barry deníku The Sun a pokračoval: “Počet startů, které mi byly dopřány, vzhledem k síle kádru, kterou máme je úžasná. Jsem spokojený se svými výkony a šťastný z toho jak vše nakonec dopadlo.”

“Dostat se do týmu sezóny, či vyhrát individuální ocenění nikdy nebylo mým cílem, důležité je, že o mně spoluhráči mluví v dobrém a stejně tak i manažer. City je pro mě ideální klub a vyhovuje mi styl hry se dvěma defenzivnějšími záložníky, ačkoliv jsem vstřelil pouze jeden gól. Doufám, že můžu hrát tak do pětatřiceti, snad to bude v dresu City. Vím, že nebudu hrát každý týden, ale budeme v příštích letech bojovat o trofeje a v tomto věku asi nemůžu žádat více.”

Gareth Barry se také vrátí na stadion svého bývalého klubu, Aston Villy, když tam Citizens přijedou odehrát souboj o Community Shield s Chelsea: “Určitě bude fajn vrátit se tam jako vítěz ligy. Když tu teď sedím, uvědomuji si, že jsem zvolil správně. Lidé v době mého přestupu pochybovali o mých motivech, ale odmítl jsem i přestup do Liverpoolu, jen abych šel do Manchesteru City, a Liverpool je bezesporu skvělý klub s úžasnou tradicí. Nikdy to nebylo o penězích.”

“Citizens dlouho čekali na trofej, první byl FA Cup po 35 letech a teď i ligový pohár, dokonce po 44 letech, jsem rád, že můžu být součástí skupiny hráčů, která tu tvoří historii. Když uděláte velké rozhodnutí, doufáte, že to vyjde a já myslím, že to lépe ani vyjít nemohlo. Mám smlouvu ještě na dva roky, ale věřím že jsem v klubu, který mi perfektně sedí a ještě tu chvíli budu. Každopádně už tak jsem si užil skvělé tři sezóny.”

“Dalším cílem je být součástí této dominantní síly, což je myslím ještě reálné. Snad jsme nyní získali o něco více vítězné mentality.”

Leave a Reply