Titul patří City!

Citizens už s titulem pro mistra Premier League

Hráči Manchesteru City v posledním zápase sezóny vydřeli tři body, které se nakonec ukázaly jako nutné k zisku mistrovského titulu.

City má titul v anglické nejvyšší soutěži po dlouhých čtyřiačtyřiceti letech a celá modrá část Manchesteru tak dnes může slavit obrovský úspěch svého mužstva.

Tak takhle těsný závěr ligy fanoušci dlouho nepamatují. V 16:00 SEČ začaly všechny zbývající zápasy anglické Premier League s prvními dvěma týmy tabulky oddělenými pouze díky skóre. Po dvaceti minutách by bral titul Manchester United, když se v zápase se Sunderlandem prosadil Rooney. O dalších skoro dvacet minut později bylo vše jinak, jelikož na Etihad Stadium prudkou střelou překonal brankáře Kennyho Pablo Zabaleta a také Citizens tedy vedli.

Pablo Zabaleta střílí první gól zápasu

Po změně stran však přišel málo očekávaný obrat, QPR nejprve vyrovnali, když se po třech minutách hry prosadil nevyzpytatelný Djibril Cissé, který prostřelil Harta po nepochopitelné minele Lescotta. V 55. minutě byl po zdánlivém úderu loktem do Carlose Téveze vyloučen kapitán QPR Joey Barton, který poté co obdržel červenou kartu ještě zezadu šlápl na lýtko Sergia Agüera – podle svých komentářů na sociální síti Twitter se snažil vyprovokovat některého hráče City a stáhnout jej s sebou. Tímto incidentem si bezpochyby bude zabývat FA.

I v deseti hráčích se však QPR podařilo otočit výsledek zápasu – po pravé straně přešel přes Kompanyho Traore a skvělým centrem našel nabíhajícího Jamieho Mackieho, který poslal “koníčkem” míč za záda Joa Harta. Fanoušci na Etihad Stadium si připadali jako ve špatném snu, či spíše až noční můře, jelikož brankář Paddy Kenny předvedl několik neskutečných zákroků po střelách např. Clichyho, či velmi aktivního Agüera a zápas mohl být, co se týče skóre, už dávno “hotový”.

Roberto Mancini na hřiště poslal Džeka i Balotelliho, avšak oba útočníky vychytal v jejich prvních šancích opět skvělý Kenny. Je to skoro neuvěřitelné, ale ještě v 91. minutě brali titul stále United, jejichž zápas skončil 0:1. Citizens však dokázali v 92. minutě vyrovnat po rohovém kopu Silvy a hlavičce Edina Džeka.

Sergio Agüero vystřeluje City titul

Vrchol zápasu přišel ještě o dvě minuty později. Sergio Agüero přihrál na hranici vápna Yaya Tourému, který mu přihrávku, už v pádu, ještě dokázal vrátit a uvolnit argentinského střelce v pokutovém území, Agüero se vyhnul skluzu a tvrdou ranou prostřelil Kennyho. Následovala oslava se svlečeným dresem, avšak žlutá karta, kterou za to obdržel, Sergia určitě trápit nebude.

Hráči City slaví zisk titulu

Manchester City tak tedy nakonec vyhrál ligu “pouze” o skóre nad United, rozdíl skóre byl nakonec 8 gólů, jelikož Citizens o 4 více vstřelil a zároveň o 4 méně inkasovali. S konečným skóre 93:29 se také stali týmem, který vstřelil nejvíce a zároveň inkasoval nejméně branek. Počet bodů se zastavil na čísle 89 a příští sezóna tak začne soubojem o Community Shield proti Chelsea.