Citizens jsou krok od titulu

Yaya Touré slaví gól do sítě Newcastlu

Yaya Touré slaví gól do sítě Newcastlu

V dnešním zápase v St. James Parku byli Citizens vystaveni zkoušce ambiciózním Newcastlem United, který bojuje o účast v příštím ročníku Ligy Mistrů.

Newcastle nakonec City podlehl po dvou gólech Yaya Tourého v druhém poločase.

V prvním poločase gól nepadl, ačkoliv měli hosté velký tlak a množství šancí. Zarputilost hráčů Newcastlu a jejich odhodlanost neinkasovat gól se však v prvním dějství ukázala jako klíčová a do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu.

Po přestávce se však již fanoušci City dočkali, i když až v 70. minutě. Hned po střídání Džeka za Carlose Téveze se prosadil, po dobré narážečce se Sergiem Agüerem, Yaya Touré, který míč brilantně zakroutil na vzdálenější tyč a nedal Timu Krulovi šanci.

Druhý gól City přišel v samotném závěru zápasu, hosté se snažili vyrovnat, ovšem dobře odvrácený rohový kop vyústil v brejk City po pravé straně. Na levé straně se dobře uvolnil Gael Clichy a když dostal míč na nohu, neukvapil se, podíval se kde je Yaya Touré a mezi nohami obránce mu poslal přihrávku na hranici malého vápna. Tim Krul zkusil vyběhnout a udělat ze sebe velký cíl, ovšem Touré měl dostatek času a míč s klidem napálil pod břevno.

Manchester City tak může dále pomýšlet na zisk titulu, jelikož do konce ligy zbývá již jen jeden zápas, který odehrají Citizens doma s QPR. United dnes také vyhráli, avšak Citizens díky lepšímu skóre mají boj o titul pouze ve svých rukou.

Leave a Reply