City na prvním místě!

Vincent Kompany rozhoduje zápas s United

Manchester City včera na Etihad Stadium dokázal zdolat rivaly z červené části Manchesteru 1:0 a o skóre tak vedou Premier League.

Jediný gól zápasu vstřelil kapitán Vincent Kompany a Citizens se tak bodově dotáhli na United.

Začátek zápasu byl velice vyrovnaný, Citizens byli hnáni svými fanoušky, ale United dokázali vždy mít dostatek hráčů za míčem a Citizens se tak nedostávali do žádných větších šancí. V prvním poločase se k několika zajímavým chvilkám dostal např. Samir Nasri, ale šance měl i Sergio Agüero. Oproti United ale hráčům v modrých dresech velice dobře fungovala záložní řada, kdy Barry a Touré jasně přehrávali Scholese s Carrickem na druhé straně.

Pro United by byla dost dobrá i remíza, aby udržela vedení v tabulce o tři body, jenže ve druhé minutě nastavení po rohovém kupu Silvy se k hlavičce vyšrouboval Vincent Kompany a nedal brankář de Gea neměl proti důraznému zakončení žádnou šanci. Gól do šatny tak sesypal celou taktiku United a Citizens byli na koni.

Ve druhém poločase se United snažili o vyrovnávací gól, avšak bez záložní řady, která by dokázala podporovat Wayna Rooneyho to v podstatě nikdy nevypadalo, že by se to mohlo stát. Anglický útočník byl pak dlouhé minuty bez balónu a z vlastní frustrace začal kazit i jednodušší přihrávky, nebo fauloval. United navíc za celý zápas nevystřelili ani jednou do prostoru brány Joa Harta.

V záloze City se naopak k neskutečnému výkonu vyhecoval Yaya Touré, který bránil, útočil, rozehrával míče a několikrát se pokusil i ohrozit branku United. Namísto Téveze přišel na hřiště Nigel de Jong a jeho zákrok na také střídajícího Welbecka vyvolal nezvyklou potyčku mezi dvěma zúčastněnými manažery, které musel od sebe držet čtvrtý rozhodčí.

V druhé půli, kromě Tourého, musím vyzdvihnout také Agüera, který neúnavně nabíhal do prostorů a stále chtěl míč. Šanci na vstřelení druhého gólu měl i netradiční střelec Gael Clichy, jenže na jeho drive ke vzdálenější tyči si de Gea dobře počíhal.

V závěru zápasu přišli ještě Richards za Silvu a James Milner za Nasriho, na druhé straně se sir Alex snažil zápas zvrátit nasazením Younga a Valencii za Scholese a Naniho, avšak nebylo mu to nic platné. Citizens dokázali své vedení udržet a jsou tak o skóre před United, konkrétně je rozdíl ve skóre 8 gólů, k čemuž nemalou měrou přispěl i minulý zápas s Norwichem. Po finálním hvizdu si i manažeři podali ruce a plný Etihad Stadium začal oslavovat.