Citizens umazali náskok United

Hráči City slaví gól proti Wolves

Hráči City slaví gól proti Wolves

Manchester City se po dnešních zápasech nachází už jen tři body od vedoucího Manchesteru United, Manchesterské derby, které bude příští pondělí tak ještě více nabralo na významu.

Citizens dnes jeli na půdu posledního Wolverhamptonu Wanderers a zápas dopadl tak, jak všichni fandové City doufali, výhrou hostí.

Od začátku byli aktivnější hosté, viděli jsme několik pokusů o zakončení, které však nedopadly podle představ, ať už nepřesným zakončením, či dobrým zablokováním střel domácí obranou. V prvním poločase však přece jen gól padl a dal ho nejlepší střelec City v této sezóně, Sergio Agüero. Delikátní přihrávku na gól tentokrát připravil Gael Clichy a Agüero i trochu rozhozený dokázal skórovat.

Zápas probíhal tak, jak se v podstatě dalo předpokládat, hosté více drželi míč, domácí hrozili hlavně z přímých a zejména pak rohových kopů.

Ve druhém poločase za City naskočil do zápasu Nigel de Jong, který nahradil Davida Silvu v 59. minutě. V 73. minutě se začal rodit druhý gól zápasu, Carlos Tévez na půlící čáře dobře držel míč a domácí obránce jej shodil na zem. Rozhodčí nařídil přímý volný kop, který Tévez hned rozehrál na skvěle nabíhajícího Clichyho, ten mu míč okamžitě vracel do prostoru a před Tévez se otevřela obrovská ulice, kudy následně přihrál míč na volného Samira Nasriho. Ten měl v šestnáctce Wolves dostatek času na zakončení a nakonec míč poslal ke vzdálenější tyči.

Na hřiště se pak v modrém dresu podíval ještě Adam Johnson, který nahradil Téveze a v 85. minutě i Kolo Touré, který přišel vyztužit tým namísto Nasriho.

Manchester City tak snížil ztrátu na United na pouhé tři body, poté co dnes Everton na Old Trafford dokázal vsítit čtyři branky a vybojovat .. remízu. Manchesterské derby může začít, game on!

Leave a Reply