Šest gólů pro Citzens v Norwichi

Carlos Tévez vstřelil v zápase s Norwichem hattrick

Citizens ztrácí na vedoucí United pouze dva body, poté co zdolali Norwich na jeho hřišti 1:6.

Manchester City tedy rozhodně boj o titul nevzdal a United se nyní mohou dostat pod tlak, ve hře je samozřejmě stále Manchesterské derby.

Skóre zápasu otevřel bývalý kapitán Tevéz, po přihrávce Davida Silvy, stalo se tak v 18. minutě. O necelých 10 minut později již vedli Citizens 0:2 a opět v tom byl “namočený” Carlos Tévez, tentokrát však přihrával na gól Agüerovi.

Citizens hráli v první půlce v dobré pohodě, měli převahu ve středu hřiště, což také zaznamenal kouč domácích Paul Lambert a o poločase udělal dvě změny v sestavě a na hřiště přišli Hoolahan a Surman.

V druhém poločase začal hrát Norwich lépe a měl i větší držení míče, dobře kombinoval a napadal hráče Manchesteru City. Domácí se dočkali také snížení na 1:2, když se kombinaci a několika centrech do vápna prosadil právě střídající Surman, který střelou proti vyběhnuvšímu Hartovi, který nebyl v ideální pozici rozradostnil fanoušky ve žlutých dresech, to se psala 51. minuta.

Vypadalo to, že se Norwich dostává zpět do zápasu, ale hráči v modrých dresech udrželi domácí na uzdě a nedovolili jim podruhé skórovat. Právě naopak, v 73. minutě se opět prosadil Carlos Tévez, který přehlavičkoval jednoho z domácích stoperů po zaváhání brankáře Ruddyho. Střelci se opět krásně prostřídali, jelikož dvě minuty nato zvyšoval již na 1:4 Sergio Agüero, který obešel obránce ve vápně a zakroutil svou střelu na vzdálenější tyč.

V 80. minutě přichystal Roberto Mancini druhé střídání (předtím přišel Yaya Touré za Nasriho). Přijít měl Micah Richards a uvolnit místo na hřišti měl Carlos Tévez. Ten se však chtěl ještě jednou blýsknout a ukázat svému manažerovi, že šanci v týmu si opravdu zaslouží. Tévez napadal domácího hráče, který udělal obrovskou minelu při zpětné přihrávce na svého brankáře, přebral si balón, obešel bezmocného Ruddyho a skóroval do prázdné branky.

V posledních deseti minutách ještě Citizens trefili dvakrát konstrukci brány, nejprve Adam Johnson, který přišel na hřiště v 76. minutě za Davida Silvu, trefil břevno, následně Agüero poslal míč do tyče. Ještě jeden gól však padl, když se skvělým náběhem po pravé straně uvolnil Agüero, z první poslal míč na druhou stranu hřiště na Gaela Clichyho, který opět zprvní sklepával před branku na volného Adama Johnsona. Brankář Ruddy neměl absolutně žádnou šanci, jelikož jen přebíhal po brankové čáře a Johnson tak pohodlně zakončil do odkryté branky.