Ztráta snížena na 5 bodů, Citizens doma zničili WBA

Sergio Agüero dnes ústřední muž zápasu

Dnešní výsledky dohrávky 33. kola anglické Premier League zřejmě leckoho překvapily. Nebo alespoň jeden z nich.

Dnešní vítězství City nad West Bromem bylo zřejmě očekáváno, ale zaváhání United na půdě o záchranu bojujícího Wiganu, to se věru jen tak nestává.

Manchester City má doma v Premier League skvělou bilanci a otěže zápasu vzal do svých rukou pevně hned od začátku. Po minulém zaváhání na půdě Arsenalu se svěřenci Roberta Manciniho nesložili, nýdrž naopak předvedli skvělou kombinační hru a naprosto přehráli hosty z WBA.

První gól padl již v šesté minutě zápasu, skóre otevřel argentinský šutér Sergio Agüero. Ale to rozhodně nebyl konec jeho skvělého večera, i když do poločasu se již na gólové frontě nic zásadního nestalo.

Citizens se opět prosadili v 54. minutě a byl to znovu Agüero, kdo skóroval, tentokrát mu přihrával na gól Samir Nasri.

V 61. minutě se Agüero vžil i do role tvůrce gólových šancí, když přihrál na gól Carlosi Tévezovi, který již v první půli neproměnil jednu velkou šanci.

O tři minuty později se hosté ještě nevzpamatovali a míč měli v brance počtvrté. Nahrával opět Sergio Agüero a do role zakončovatele se dostal v minulém zápase nenastupivší David Silva.

O deset minut později vystřídal muže zápasu Edin Džeko a do konce zápasu se již skóre neměnilo. Citizens tedy doma zdolali WBA 4:0, ale zásadnější pro ně byl výsledek zápasu Wigan – Manchester United, který nakonec skončil 1:0! Citizens se tedy dotáhli na pět bodů od vedoucího týmu EPL a s pěti zápasy do konce ligy je opět bitva o titul otevřená (hlavně proto, že City ještě budou hrát s United vzájemný zápas). V dalších následujících zápasech jedou Citizens na půdu Norwiche, který hraje v dobré pohodě, United budou doma hosti nevýraznou Aston Villu.