Manchester City padl na Emirates

Mario Balotelli vidí červenou kartu

Manchester City nezvládl nedělní šlágr kola s Arsenalem a v deštivém počasí v Londýně padl 1:0.

Navíc už v prvním poločase střídal zraněný Yaya Touré a před koncem byl po druhé žluté kartě vyloučen Mario Balotelli.

Arsenal na City vletěl jako velká voda, hned ve druhé minutě viděl kartu Yaya Touré, po zatáhnutí Rosického. Gunners rozehrávali a prvních deset minut hráči v modrých dresech skoro nevěděli kde jim hlava stojí, v téže minutě trefil Song Yaya Tourého, vypadalo to na kolizi kolen a záložník City se jen těžko sbíral z trávníku, schytal minimálně pořádného “koňara”.

V šestnácte minutě, se po již čtvrtém rohovém kopu Arsenalu, dostal k hlavičce kapitán Robin van Persie a Citizens měli jediné štěstí, že trefil před sebou skákajícího Thomase Vermaelena a od něj se odrazil míč do břevna a ven. O minutu později nahradil Tourého David Pizzaro.

Ve dvacáté minutě přišel první záblesk Maria Balotelliho, který trefil Alexe Songa kolíky přímo na koleno, rozhodčí Martin Atkinson však zákrok přehlédl a tak se vše obešlo bez karty.

Hra se dále více vyrovnala a Citizens se dostali k držení míče kolem 50% – 50%, bylo to způsobeno i tím, že do středu zálohy se přesunul Milner, který naopak pustil na pravou stranu Nasriho. Ve 38. minutě dostal Balotelli žlutou kartu po šlapáku na Sagnu.

Ve druhém poločase musel střídat Arsenal, Gibbse nahradil v 56. minutě André Santos, který hned po třech minutách na hřišti viděl žlutou za faul na pronikajícího Balotelliho. V 63. minutě se dostal k hlavičce opět van Persie a tentokrát jeho pokus, po přihrávce Songa, skončil na tyči Hartovy brány, ten se za míčem pouze díval. O zhruba 10 minut později rozvlnil van Persie i síť za Hartovými zády, nicméně mu byl odpískán offside.

V 78. minutě přišel na hřiště Ramsey namísto dobře hrajícího Benayouna. Roberto Mancini musel nutně oživit ofenzivní hru a zároveň zneutralizovat pravou stranu Arsenalu, kde dobře kombinovali Walcott a Sagna, na hřiště se tedy dostal Aleksandar Kolarov. V 83. minutě se objevil i Calos Tévez, který nahradil dnes ne tak výrazného Agüera – když nedostáváte přihrávky, tak prostě nezmůže nic ani sebelepší útočník.

Citizens se hned poté dostali ještě k rohovému kopu, pak přišlo střídání Walcotta za Oxlade-Chamberlaina a chvíli nato také rozhodující moment zápasu. Míč se z držení hráčů City dostal do středu pole, kde si pro něj sběhl Arteta, dokázal se vyhnout souboji a Joleon Lescott nebyl dost pohotový, aby proti jeho postupu vystoupil. Španěl napřáhl svou pravačku a jeho pokus, který Joe Hart navíc díky stojícímu Lescottovi viděl o něco později, zapadl k tyči po Hartově levé ruce. V 87. minutě prohrávali Citizens venku 1:0 a je nutno říci, že zcela zaslouženě.

Tři minuty po gólu dostal Balotelli druhou žlutou kartu za naprosto zbytečný zákrok na Bacaryho Sagnu a, i přesto, že jeho nechutný zákrok na Songa zůstal nepotrestán, byl potřetí v této sezóně vyloučen.

V zápase byl Arsenal jednoduše ve všem lepší, držení míče kolem 60%, střely na branku 7:2, a to Aaron Ramsey ještě v závěru zápasu promarnil neuvěřitelnou příležitost, když sám před Hartem netrefil bránu, ani nepřihrál volným spoluhráčům v pokutovém úzení City.

Za Manchester City musím vyzdvihnout trojici Joleon Lescott, který v zápase udělal jen jednu chybu, která ale vyústila v gól, Vincent Kompany, který dnes odvedl naprosto bezchybný výkon a také Joe Hart.

Po utkání i Roberto Mancini řekl, že Balotelli si zaslouží trest za svůj zákrok na Songa (což je vcelku nevídané a zdá se, že italskému manažerovi možná došla s jeho chráněncem trpělivost) a že se nebude vůbec divit, pokud mu jej FA udělí, což ve spojení s trestem za vyloučení může znamenat, že se už v tomto ročníku Premier League neobjeví. Jak vše dopadne uvidíme za několik dní.

Boj o titul se tak City velice zkomplikoval a pokud United neprohrají v následujících šesti zápasech alespoň tři, tedy stejný počet, jaký doposud prohráli v odehraných dvaatřiceti, skončí Citizens nejlépe na druhém místě. Další zápletku nám oba týmy poskytnou ve středu večer, od 20:45. Citizens hostí WBA, zatímco United cestují na půdu Wiganu Athletic.