Citizens vydřeli remízu se Sunderlandem

Aleksandar Kolarov stříli vyrovnávací gól

Hráči Roberta Manciniho opět nedokázali zvítězit, v těsném zápase se Sunderlandem však vybojovali alespoň bod.

Etihad Stadium je většinou místo, kam si, v této sezóně, jezdí týmy pro porážky, nicméně dnešní odpoledne bylo jiné, Sunderland byl v podstatě pořád ve vedení.

Citizens na Stadium of Light nezačali příliš šťastně, když byl v 6. minutě zraněn Micah Richards a několik minut strávil mimo hrací plochu. Po jeho návratu jsme mohli vidět několik pološancí, odmávaných ofsajdů na obou stranách několik rohových kopů pro City.

Byl to však Sunderland kdo otevřel skóre zápasu. Ve 31. minutě se po rohovém kopu trefil Sebastian Larsson. Manchester City však zareagoval dobře, v následujících deseti minutách jsme viděli další 3 rohové kopy pro hráče v modrém, žlutou kartu pro Gardnera a také střelu Kolarova. Ve 43. minutě …. a rozhodčí Phil Dowd ukázal na penaltu. Tu proměnil Mario Balotelli a bylo vyrovnáno.

Ještě však nebyl konec prvního dějství, po přihrávce Sessegnona se totiž, ve třetí minutě nastavení, prosadil Nicklas Bendtner.

Ve druhém poločase nastoupil místo Richardse Adam Johnson, ale situace se pro City ještě více zkomplikovala, po zranění Yaya Tourého a jeho následném návratu na hřiště domácí opět inkasovali, druhý gól zápasu vstřelil Larsson.

Roberto Mancini musel sáhnout k dalšímu střídání a tak se na hřiště dostal namísto Davida Silvy Carlos Tévez. Citizens se tlačili do zakončení, přišly dohromady čtyři rohové kopy a střely Tevéze, Tourého, Johnsona, Kolarova i Džeka. Když přišla poslední karta v podání nastupivšího Davida Pizzara, který nahradil Jamese Milnera, modlili jsme se skoro o zázrak. Ten však přišel o pět minut později.

Nejprve snížil na 2:3 svým druhým gólem v zápase Mario Balotelli, o pouhou minutu později vyrovnal na konečných 3:3 Aleks Kolarov, kterému asistoval právě David Pizzaro.

Citizens tak bohužel ztrácejí na vedoucí pozici dva body, United mají pondělní dohrávku v Edwood Parku, proti Blackburnu, k dobru.