Citizens ve Stoke ztratili dva body

Kolo Touré graguluje Yaya Tourému ke gólu

Kolo Touré graguluje Yaya Tourému ke gólu

Manchester City ztratil body podruhé v posledních dvou zápasech. Po prohře se Swansea přišla remíza na Brittania Stadium proti Stoke City.

Citizens jsou sice v současné době na prvním místě tabulky, avšak pouze o skóre před United, kteří mají nedělní zápas s Fulhamem k dobru.

V prvním poločase jsme příliš vyložených šancí neviděli. Za Stoke City se snažil ohrozit branku Joa Harta ve 12. minutě Cameron Jerome, jenže svým akrobatickým pokusem nakonec nedosáhl na míč. Ze strany Citizens bychom měli zmínit hlavně zranění Davida Silvy z 25. minuty, který utržil ránu na hlavě, ale zápas dohrál a následně také hlavičku Edina Džeka po centru Clichyho, která však byla nepřesná, ta přišla v 33. minutě.

Ve 41. minutě výrazně zahrozilo Stoke City, když se po rohovém kopu dostal k halvičce Whelan a Zabaleta musel míč vykopávat z brankové čáry. Poslední slovo měli Citizens, když Balotelli obešel několik hráčů, ale jeho technické zakončení nebylo dostatečně razantní.

První gól zápasu přišel v 59. minutě a byli to domácí, kdo dokázal první rozvlnit síť. Po sérii hlaviček si ze vzduchu zpracoval míč Peter Crouch a druhým dotykem stále s míčem ve vzduchu vypálil z dálky na Hartovu bránu, ten nebyl v ideální pozici na takovouto střelu a nedokázal ji pokrýt. Nutno ale říct, že takové góly nepadají ani v Premier League každý den. Na hřiště prakticky okamžitě přišel Adam Johnson, který nahradil Silvu. Hosté se pak začali tlačit více dopředu, v 74. minutě nahradil Barryho Carlos Tévez.

O minutu později bylo již srovnáno, poté co Yaya Touré napřáhl z dobrých pětatřiceti metrů a jeho projektil před brankářem Begovicem jemně tečoval Ryan Shawcross. Přes veškerou snahu se hostům již rozhodující gól vstřelit nepovedlo, na druhou stranu ale také znovu neinkasovali, i když nějaké náznaky šancí tam byly. Stoke City tak znovu potvrdilo pověst nepříjemného soupeře.

Leave a Reply