Slavné vítězství City nad Chelsea

Samir Nasri rozhoduje utkání s Chelsea

Manchester City dnes vybojoval očekávané, avšak velice vydřené vítězství proti londýnské Chelsea.

Domácí Citizens se dlouho v zápase nemohli prosadit a nakonec ..

Skoro každý, minimálně ti, kdo nejsou fanoušky Chelsea, předpokládali v tomto zápase výhru Manchesteru City. To dokládají i kurzy kolem 1.8 na výhru City a na druhé straně kolem 4 na výhru hostí. To, že Roberto Di Matteo vsadí na zkušenost ve svém kádru bylo také nasnadě, proč však v zápase nastoupil v základě Ramires, namísto nepopiratelně zkušenějšího zabijáka Drogby, či góly sálajícího Daniela Sturridge, to ví jen on.

Citizens měli v první půli lepší “look”. více se dostávali do šancí, měli i několik rohových kopů a nastřelili i břevno, o což se postaral konkrétně v osmé minutě Samir Nasri. Po dvaceti minutách musel hřiště opustit Ivanovič, kterého nahradil Bosingwa. Do konce poločasu padla jediná žlutá karta, kterou obdržel hostující Mata.

V prvním poločase tak šlo spíše o taktickou bitvu a také trochu štěstí pomohlo Chelsea od inkasování gólu.

Ve druhé půli jsme mohli vidět to samé jako přes kopírák – alespoň na jejím začátku. Chvíli po zahajujícím hvizdu, v 55. minutě nastřelili Citizens opět břevno – a opět Samir Nasri! Chelsea chvilku nato podruhé střídala, Meirelese nahradil Michael Essien. V 60. minutě však již padl první gól zápasu, proti průběhu hry jej však vstřelila Chelsea. Po rohovém kopu se dokázal po přihrávce Maty a teči Yaya Tourého prosadit stoper Gary Cahill.

Nutno poznamenat, že Roberto Mancini nebyl ochoten z tohoto zápasu vycouvat a v 66. minutě poslal na hřiště překvapivě namísto de Jonga bývalý kapitán Carlos Tévez. Když se o deset minut poté dostal na hřiště i Edin Džeko, namísto Davida Silvy, držela Chelsea stále pozici 0:1, ze které v této sezóně ještě neprohrála.

V 78. minutě však přišel zlomový okamžik a tím byla ruka Michaela Essiena ve vlastním vápně, po níž sudí Mike Dean nařídil penaltu. Postavil se k ní Sergio Agüero a s přehledem poslal Čecha na špatnou stranu.

Pět minut před koncem zápasu přišel poslední “hod kostkami”, Samir Nasri si z levé strany nabíhal do vápna s míčem, poslal ho do šestnáctky Tévezovi, ten jej podržel a počkal až francouzský záložník proběhne kolem něj, poté mu jej přistrčil zpět a Nasri lehkým obloučkem překonal vyběhnuvšího Petra Čecha.

Citizens se tak dotáhli na Manchester United, na který teď v tabulce EPL ztrácí jeden bod.