Pro City Evropská liga končí

Sergio Agüero - Man of the match

V nervydrásajícím závěru zápasu se štěstí od Manchesteru City odvrátilo a do čtvrtfinále tak postupuje Sporting.

Druhý poločas byl však zcela v režii domácích fotbalistů a chybělo opravdu jen málo.

První poločas byl jako ze špatného snu, fotbal byl vyrovnaný, avšak k více pokusům o zakončení, potažmo střelám se dostávali hráči Sportingu. Nejaktivnějším byl bezpochyby Matias Fernandez, který se několikrát pokusil překonat Joa Harta. Po zhruba půl hodině zápasu se mu to také povedlo, prosadil se po faulu Balotelliho před šestnáctkou, který rozhodčí ocenil přímým kopem. Fernandez svou střelu zatočil ke vzdálenější tyči a i když si Hart na míč sáhl, nedokázal ho vyrazit.

O sedm minut později to bylo už 0:2, po naprosto přesném centru Izmailova z pravé strany se prosadil nehlídaný van Wolfswinkel a fanoušci Sportingu byli v naprosté extázi.

Nicméně po změně stran se zápas více dostal pod taktovku City, určitě tomu pomohly i příchody de Jonga a Džeka, kteří nahradili Johnsona a Pizzara. V 60. minutě se domácím konečně podařilo vstřelit branku, postaral se o to Sergio Agüero, který si jedním dotykem zpracoval přihrávku Yaya Tourého a druhým překonal hostujícího brankáře Patricia.

Patnáct minut nato vybojoval Agüero penaltu, i když se zdálo, že zákrok na něj přišel ještě před vápnem, tu s přehledem proměnil Mario Balotelli a zápas byl vyrovnán. Citizens však k postupu potřebovali vstřelit ještě dva góly, kvůli pravidlu o gólech na hřišti soupeře.

V 82. minutě se tomu přiblížili na dosah, po rohu a hlavičce Džeka, se míč odrazil na zadní tyč, kde nehlídaný Agüero z první překonal Patricia podruhé, a Etihad Stadium byl na nohou.

Do 90. minuty se kýžený čtvrtý gól nedostavil a i přes časté přerušování hry, kvůli polehávání hráčů Sportingu na trávníku, rozhodčí nastavil pouze pět minut. Největší šance přišla se samým závěrem zápasu a měl ji Joe Hart, který si naběhl na centr po rohovém kopu a skoro hlavou zavěsil ke vzdálenější tyči, tentokrát však Patricio hlavičku vyškrábl.

Citizens se tak loučí i s Evropskou ligou a mohou se soustředit pouze na Premier League. Pro zajímavost, dnes vypadli z EL také United.