Předzápasové info: Swansea vs Manchester City 11. 3. 2012

Swansea vs Manchester City 11. 3. 2012

Swansea vs Manchester City 11. 3. 2012


Citizens se pokusí při návštěvě jižního Walesu udržet svoji skvělo formu kterou v Premier League mají. Budou to muset zvládnou i bez kapitána Vincenta Kompanyho, který bude mimo hru pro následující dva týdny.

Swansea manažer Brendan Rodgers se bude muset obejít bez služeb Nathana Dyera, který v minulém vítězném utkání na hřišti Wiganu uviděl červenou kartu. V základní sestavě tak dostane příležitost bývalý středopolař Newcastlu Wayne Routledge.

Manchester City přijede do Walesu bez Vincenta Kompanyho, jenž nedohrál poslední utkání Europa League, kdy ve čtvrtek Citizens prohráli na hřišti Sportingu Lisabon.

Manchini doufá, že bude moci v základní sestavě přivítat pravého obránce Micaha Richardse, na jehož místě musel ve čtvrtek zaskakovat levý bek Gael Clichy. Richards i Pablo Zabaleta toto utkání vynechali kvůli zranění.

V návrat do základu bude doufat i Mario Balotelli, který ve čtvrtečním utkání střídal Edina Dzeka. Tomu se pohárové utkání moc nevyvedlo a jistě na něj bude chtít co nejdříve zapomenout.

Zajímavosti:

• Swansea naposledy porazila Manchester City téměř přesně před 29 a to 4-1 v roce 1983.
• Domácí na svém Liberty Stadium zatím skvěle brání. Doposud inkasovali pouze 10x. Lepší obranu má doma už jen Manchester City.
• Danny Graham je nejlepším střelce Velšanů s 10 střelenými brankami. Tento útočník přišel do Swansea v létě z Watfordu.
• Brankář Swansea, holanďan Michel Vorm, vychytal letos již 10 utkání s nulou.
• Manchester City vyhrál poslední střetnutí 4-0 na začátku letošní sezóny. Dvakrát při tom skóroval Sergio Aguero a po jednom gólu vstřelili při své premiéře Edin Dzeko a David Silva.
• Brankář City Joe Hart nebyl překonán již 390 minut v Premier League. Poslední kdo se trefil za jeho záda byl Darron Gibson z Evertonu.
• Nejlepším střelce Citizens je momentálně Argentinec Aguero, jenž se v 25. utkáních v Premier League prosadil 16x.

Předpokládané sestavy:

SWANSEA – Vorm, Rangel, Williams, Caulker, Taylor, Routledge, Britton, Allen, Sinclair,
Sigurdsson, Graham
MANCHESTER CITY – Hart, Richards, Kolo Toure, Lescott, Clichy, Yaya Toure, Nasri, Barry, Silva, Balotelli, Aguero

“Tento zápas a další sport online najdete na Sport-Relay.”

Leave a Reply