Citizens spadli na druhé místo

Hráči City při zápase se Swansea

Po nedělních zápasech se změnil lídr Premier League, zatímco Citizens prohráli na půdě Swansea, United doma porazili WBA.

Dnešní zápase City vůbec nevyšel a o bod tak zaostává za městským rivalem.

Swansea začala v duelu na svém stadionu velice aktivně a dobrá kombinace jí přinesla také koncový produkt v podobě pokutového kopu v šesté minutě. Scott Sinclair jej však nedokázal proměnit, bitvu nervů vyhrál Joe Hart, po jehož faulu se penalta vůbec kopala. Swansea měla míč více času na svých kopačkách a manažer Brendan Rodgers musel být s předvedenou hrou spokojen.

Citizens se k většímu náporu dostali před koncem poločasu, kdy gól opravdu visel ve vzduchu. Manchester City zahrával v krátkém časovém sledu šest rohových kopů, obrana Swansea však odolala.

Swansea svou aktivní hrou dělala City problémy, ti pak více faulovali a i poměr žlutých karet 0:2 svědčí o tomtéž. Swansea navíc dokázala vyprodukovat přesně dvojnásobek střel co City, na 4 střely na bránu a 6 celkově odpověděli hráči Swans dvojnásobnými ciframi u těchto ukazatelů.

Z takto vypjatého zápasu by Roberto Mancini byl nakonec rád i za bod, avšak protiútok Swansea po chybné rozehrávce Davidy Silvy na Yaya Tourého byl již potrestán. Hráči Swansea rychle, ale rovněž velice rozvážně a cílevědomě dostali míč na pravou stranu k Waynu Routledgeovi a ten svým centrem našel volného Luka Moorea. Obrana City jednoduše chybovala, když se nestačil vrátit Nigel de Jong a na Moore tak mohl svou hlavičku usměrnit tak, že Joe Hart neměl šanci.

Roberto Mancini naprosto zuřil, po gólu v 83. minutě ještě poslal na hřiště Adama Johnsona za de Jonga a také Edina Džeka za Davida Silvu, nicméně ačkoliv se oba hráči ještě dostali k zakončení, vyrovnání se již nedočkal.

Citizens tak spadli na druhou příčku v tabulce a o bod zaostávají za United. Deset kol před koncem ještě samozřejmě není nic rozhodnuto, ale tato prohra by mohla Blues velice mrzet. Citizens navíc v příštím zápase v lize doma hostí Chelsea, United se podívají na půdu Wolverhamptonu Wanderers.