Citizens doma nedali Blackburnu šanci

Edin Džeko slaví svůj gól se spoluhráči

Dnes na Etihad Stadium úřadovali útočníci Manchesteru City, v zápase, který skončil 3:0 se postupně trefili Balotelli, Agüero i střídající Edin Džeko.

Citizens jsou tak o pět bodů první, United dohrávají kolo zítra na hřišti Norwiche.

Citizens do zápasu vstoupili aktivněji, dva rohové kopy a několik pokusů o střelu z kopaček Tourého, Silvy, či Balotelliho mělo být pro Blackburn pouze varováním. Mario Balotelli se po dvacáté minutě dostal k několika pokusům a ve 30 minutě jeden z nich proměnil, přihrával Aleksandar Kolarov. Ještě do konce se do šancí dostali opět Silva a Touré a také Agüero.

V 52. minutě padl druhý gól zápasu. Po rohovém kopu City zazmatkoval brankář hostí Paul Robinson a tak trochu volejbalovou odehrávkou poslal míč přímo do cesty Sergia Agüera, který mu jej vrátil se vší parádou zpět – 2:0.

Třetí a poslední gól přišel opět po přihrávce Kolarova. Ten dostal na levé straně míč do prostoru a skoro od rohového praporku jej poslal skvělým centrem na hlavu Edina Džeka, který byl na hřišti tou dobou asi 2 minuty.

Rozhodčí Mike Jones neudělil ani jednomu hráči City žlutou kartu, což je pozitivní, navíc celkové držení míče 71% vypovídá o zajímavém utkání. Manchester City také 17krát vystřelil, z toho desetkrát na bránu. Joe Hart musel zasahovat pouze dvakrát.