Manchester City je první tým postupující v Evropě.

Premiérový gól dnes vstřelil Chilan Pizarro.

Pro Evropskou Ligu v netradiční den hostil Manchester City, portugalské obhájce titulu Porto. Od úvodních minut hráči ve světle modrém přehrávali hosty a zaslouženě po 4 brankách vyhráli. Úplně zdrcené Porto inkasovalo 3 branky v posledních 15-ti minutách.

Hned po 19-ti sekundách bylo téměř rozhodnuto o prvním postupujícím. Yaya Toure našel přesným pasem Sergia Aguera a ten chladnokrevně zakončil ke vzdálenější tyči.  1:0!

Po čtvrthodině hry Yaya Touré šel sám proti Heltonovi, ale lob ho nepřeletěl. Z okamžitého protiútoku byla první šance Porta, Hart byl připraven.

Moutinho zahrával přímý kop blízko pokutového území. Střela letěla těsně nad břevno.

Ve 29. minutě opět po protiútoku byl Aguero sám před brankářem, obehrál jej ještě před 16-kou. Lob do brány, ve které stál obránce orazítkoval břevno.

Pět minut před přestávkou byli Citizens blízko druhé branky, avšak protiútok 2 na 1 nedokázal přesně zakončit ani Yaya Toure, ani Kun Aguero.

V 52. minutě nejspíše největší šance zápasu Porta byla na kopačce Lucha Gonzálese, ale těsně minula tyč.  V 57. minutě sice Porto dalo gól, ale kvůli postavení mimo hru nebyl uznán. O minutu později střídal Barry, čerstvého Milnera, několik minut poté šel dolů Nasri za Edina Džeka.

Druhý gól zápasu padl po krásné přihrávce Aguera právě střídajícímu Džekovi, který zakončil bez problémů. 2:0! Po inkasované brance hřiště opustil po druhé žluté Rolando.

David Pizarro přišel za Aguera na posledních 10 minut a hned naservíroval Silvovi gól do prázdné brány.

Právě David Pizarro zakončil čtvrtou brankou dnešní zápas, když po další nádherné akci dostal od obránce Porta míč přímo před Heltona. 4:0.

Ve druhé minutě nastavení ještě Hart musel likvidovat štiplavou střelu.

Dnes uviděl žlutou kartu Yaya Toure a v příštím zápase proti týmu z dvojice Legia Warszawa a Sporting Lisbon nenastoupí. V ohrožení za karty je také Kompany a Balotelli. Na zápase bylo přítomno několik desítek fanoušků Ajaxu, čekajících na zítřejší zápas na Old Trafford.

Dokonce se opakoval obrázek z pohárového zápasu proti Wolves, když asistent Brian Kidd nabízel Robertu Mancinimu bonbóny, dnes se to obrátilo naopak a po vedoucím gólu obětoval své bonbóny Mancini.