V Řecku se zrodila remíza 0:0

Hráči obou týmů před výkopem

Hráči obou týmů před výkopem

Manchester City dnes v zápase proti Arisu Soluň, dokázal alespoň udržet čisté konto, a veze z horké řecké půdy remízu 0:0. Říkám alespoň, protože to samé se podařilo i hráčům řeckého týmu. Vše je tak otevřené do odvety.

Citizens se nepodařilo ve velice otevřeném zápase skórovat, navzdory tomu, že nastoupili ve velice silné sestavě. Kdo by však čekal, že se před nimi domácí hráči roztřesou strachy, mýlil by se. I proti světovým hvězdám dokázali hráči Arisu odehrát vyrovnaný zápas.

Jak už jsem napsal v úvodu, zápas mi přišel vyrovnaný, a to také dokazují statistiky zápasu. Držení míče 46% ku 54%, střely na bránu 4:5, vhazování 24:24, či výkopy brankářů 9:9. Nevím čím to je, ale přišlo mi, že hráči Arisu jsou velice sebevědomí, a Citizens si nebyli úplně jistí co mají hrát. Možná je rozhodilo, že soupeř nehraje typicky “Anglický” styl, jednoduché přihrávky, dávat balón rychle od nohy, naopak domácí si často neodpustili delší než nutné přidržení míče, či kličku tam, kde by se dalo čekat přihrávku. Nejsem expert na tento tým, nevím jestli takhle hraje i v domácí lize, ale určitě jim to jejich manažer nenaordinoval jen na tento zápas. Proto si myslím, že Roberto Mancini přípravu na toto utkání mírně podcenil, evidentně tohle jeho hráči nečekali.

Jsem si celkem jistý, že je pro City remíza ze hřiště soupeře ne úplně špatným výsledkem, a i italský trenér určitě kalkuluje s výhodou domácího prostředí v odvetě. Nicméně trochu zamrzí, že se hráči nedokázali výsledkově naplno dostat z prohry v Manchesterském derby.

Nebudu rozepisovat celé utkání tak jak to mám zvykem, jen utkání stručně shrnu. Dnes se mi v dresu City nejvíce líbili Joe Hart a Edin Džeko. Joe nejednou (přesněji čtyřikrát) podržel tým dobrým zákrokem a nepočítám další sebrané centry, vyběhnutí a celkově dobrou práci s obranou. Naproti tomu Džeko se dostal do několika zakončení, jeho hlavičku mířící pod břevno musel vytahovat brankář Safikis. Dobře kombinoval se spoluhráči a nebýt zbytečné žluté karty ke konci utkání, mohl by jej i celé dohrát. Takhle jej trenér stáhl, protože pak ještě jednou fauloval, a raději ho nahradil Zabaletou.

Obrana dnes nehrála špatně, gól jsme nedostali a s šancemi hostí si více méně poradila. Nejnebezpešnější směrem dopředu byl z obranné čtveřice, řekl bych, Kolarov.

Leave a Reply