Hráči před derby

Vincent Kompany slaví s Carlosem Tévezem

Vincent Kompany slaví s Carlosem Tévezem

V předzápasovém rozhovoru pro oficiální stránky klubu se rozpovídali o nadcházejícím zápase obránci Micah Richards a Vincent Kompany a kapitán Carlos Tévez. Dali nám tak hráčský pohled na sobotní derby i na atmosféru, která panuje v kádru Citizens.

Už je to tady, jeden z nejdůležitějších a nejvypjatějších zápasů sezóny, pro některé možná nejdůležitější. Zároveň se hraje o důležité body na čele tabuly, kdy oba týmy mají mezi sebou rozdíl pouze pěti bodů.

Tento zápas s bude také držitelem nového rekordu v “nejdražších zápasech”, myšleno cenou hráčů na přestupovém trhu na obou stranách. Překoná například i Španělské El Clásico. Odehraje se i souboj o čelo tabuly střelců, osmnáctigólový Carlos Tévez vyzve Dimitara Berbatova, který je ještě o gól lepší.

Dnes ve 13:45 hodin našeho času, bude utkání zahájeno, a my Vám přinášíme některé myšlenky a pocity hráčů před ním.

Micah Richards k zápasu řekl: “Já jsem v City už déle, a vím o čem je tenhle zápas, Manchesterské derby. Jsou tu někteří kluci ze zahraničí, kteří si velikost tohoto zápasu ještě možná neuvědomili, ale hrajeme proti United, a proti nim se chce každý ukázat, každý chce hrát dobře. Minule jsme hráli dobře, ale nakonec z toho byla jen remíza. Ta by sice byla dobrá i z Old Trafford, ale určitě by bylo skvělé vyhrát. Přirovnal bych tohle utkání k El Clásico.” řekl s úsměvem nakonec.

Pár slov řekl také Vincent Kompany: “Když jsem přišel do Manchesteru a hráli jsme proti “Rudým Ďáblům”, byl to velký, opravdu hodně velký zápas. Dnes, o tři roky později, je to asi největší zápas, který můžeme odehrát. Mezi oběma kluby je tolik napětí, tolik vášní, tolik rivality. Má to všechny ingredience potřebné ke úžasnému zápasu. Nikdo z nás tenhle zápas nechce prohrát, opravdu nikdo, protože pak s tím musíte žít, až do dalšího derby.”

I Carlos Tévez má své zkušenosti s takovými zápasy. V Argentinské lize si velice dobře pamatuje zápas Boca Juniors – River Plate: “Ano, zápas Boca – River, je pro mě taková osobní záležitost, v tomto zápase jsem několikrát nastoupil, ale hrát v Argentině je to jiné. Tam jsem hrál ve své zemi, za klub, kterému jsem od dětství fandil, a někdy je tlak opravdu vysoký. Utkání City – United mi přijde takové “méně šílené”, řekl bych.”

“Tyto dva zápasy jsou opravdu jiné, fanoušci, také to co se děje před zápasem. U nás se kvůli tomuto zápasu zastaví život skoro v celé zemi, v Anglii se tohle stane pouze v Manchesteru.”

“To že dnes nastoupím proti svému bývalému klubu mě nijak nevyvádí z rovnováhy. Je to prostě derby, a to je pro mne dostatečná motivace předvést vše co umím. To že jsem za United hrával mě dnes nijak neovlivní. Uvidím své bývalé spoluhráče, ke kterým chovám vždy velký respekt, protože jsou to skvělí fotbalisté, ale dnes půjde hlavně o derby, o góly a na konci dne hlavně o body.”

0 thoughts on “Hráči před derby

Leave a Reply