Citizens nakonec v derby prohráli 2:1

Rozhodující střela Wayna Rooneyho

Rozhodující střela Wayna Rooneyho

Manchester City bohužel na Old Trafford neuspěl, a neodváží si žádné body. Manchester United si tedy upevnil vedení na čele tabulky, a Citizens v tomto okamžiku ztrácejí na městského rivala již 8 bodů.

Po trefě Naniho se sice prosadil s přispěním Davida Silvy střídající Edin Džeko, jenže Wayne Rooney měl s výsledkem nakonec jiné plány, když po centru Naniho vystřihl nůžky jako z jiné planety a Joe Hart byl bezmocný.

Nejdůležitější Manchesterské derby za poslední roky, tak se o tomto zápasu mluvilo. Nejdražší zápas planety, kdy hráči na obou stranách mají na přestupovém trhu hodnotu přibližně 850 miliónů amerických dolarů.

Pro Citizens nezačal zápas vůbec špatně, hned v úvodu zápasu hráči dobře zakombinovali a před van der Saarem se najednou zjevil osamocený David Silva. Zamířil na zadní tyč, ale jen těsně ji minul. Podle mého soudu měl Manchester City dobrou půlhodinu více ze hry, a na Old Trafford byl lepším týmem. Možná to bylo způsobeno tím, že se Ryan Giggs teprve dostával do tempa zápasu.

V jednačtyřicáté minutě ale přišel jako blesk z čistého nebe gól United. Po výkopu brankáře vyhrál na polovině hřiště hlavičkový souboj Wayne Rooney. Ryan Giggs z halfvoleje vyslal dopředu Naniho, ten si skvěle prvním dotykem zpracoval míč a druhým už jej poslal do protipohybu Joa Harta. Po prohrané hlavičce už s touto akcí prostě nešlo nic dělat.

V druhém poločase se hráči City snažili o vyrovnání, jenomže United jsou na domácím hřišti velmi solidní v defenzivě, zvláště s jednogólovým vedením. Nakonec se to ale povedlo, po přihrávce Wright-Phillipse z pravé strany střílel z první Edin Džeko, který zasáhl do zad Davida Silvu, který stál asi dva metry před ním. Díky tomu se míč odrazil přímo na druhou stranu a zapadl do sítě. Hráči United spolu s Edwinem van der Saarem tomu nemohli uvěřit.

Tento zápas však neměl skončit remízou. Na hřiště se dostal i Dimitar Berbatov, a právě u něj začala rozhodující akce zápasu. Dvakrát si narazil míč s Rooneym, k míči se dostal Paul Scholes, který přihrál na pravé křídlo Nanimu. Nani poslal míč do vápna, ten se ještě odrazil od zad Pabla Zabalety a už už se zdálo, že Rooney míč přeběhne. Hráč s číslem deset na dresu však ukázal něco ze svých nejlepších triků. Obratně se otočil zády k bráně a nůžkami poslal nechytatelnou střelu za bezmocného Harta. Osobně mi to hodně připomnělo zápas s Arsenalem, kdy po podobné teči Clichyho skóroval Park, tehdy zápas skončil 1:0.

Citizens tak ztrácejí na čelo tabulky osm bodů a to mají odehrán o zápas více.

Leave a Reply