Touré a Zabaleta před derby

Kolo Touré v zápase s Wolverhamptonem

Kolo Touré v zápase s Wolverhamptonem

Citizens se umí na velké soupeře vytáhnout a to z nich dělá v sobotním Manchesterském derby proti nebezpečné protivníky.

Kolo Touré a Pablo Zabaleta se již zápasu proti United nemůžou dočkat, a pro oficiální webové stránky City k němu řekli pár slov.

Manchester United v sobotu poprvé prohrál, a to velmi překvapivě na hřišti Wolves. Poté co vedl gólem Naniho z třetí minuty, dokázali domácí ještě do poločasu zápas otočit na 2:1 a tak i skončil. “V sobotu jsme se dotáhli o něco blíž k United i Arsenalu, navíc jsme získali body i na Chelsea ale teď musíme zajistit, že se tahle mezera minimálně nezvětší. Je to zápas, který si nemůžeme dovolit prohrát.” řekl Kolo Touré, který si již sérii neproher zažil s Arsenalem a jeho “Invincibles”.

“Když za sebou máte tak dobrou sérii jako měli United, prohra vám vše zkomplikuje. Ovlivní to vaši sebejistotu. Možná se jim něco podobného může stát, ale na druhou stranu derby jsou speciální zápasy. Většinu své kariéry tady v Anglii jsem bojoval proti United, nejdříve v dresu Arsenalu, teď v City. Máme tu hráče, kteří s nimi můžou soupeřit, to se také projevuje v posledních výsledcích proti nim.”

Blues už v této sezóně porazili Chelsea i Liverpool, a to dokonce s čistými konty, z Tottenhamu a Arsenalu si přivezli bezbrankové remízy, navíc i první derby skončilo 0:0.

“Plně věřím, že ten zápas můžeme vyhrát, protože vždy ukazujeme svůj charakter v zápasech, které musíme vyhrát.” prohlásil Pablo Zabaleta, který tak podpořil slova Tourého. “Víme, že to bude složité, United mají kvalitní hráče a jsou doma neporažení, takže by bylo skvělé jim tuhle sérii přerušit. Všichni se na derby těší, i hráči, protože víme, že je to jeden z nejlepších zápasů, ve kterých lze nastoupit.”

Leave a Reply