Tévezův hattrick zajistil City 3 body

Carlos Tévez slaví svůj třetí gól

Tři góly kapitána Carlose Téveze v prvním poločase znamenají pro Manchester City tři body. Citizens tak potvrdili pozici favorita a West Bromwich z Manchesteru odjíždí s prázdnou.

Citizens také stáhli ztrátu na druhý Arsenal, který poté co vedl po prvním poločase v Newcastlu 0:4, nakonec po vyloučení Diabyho a čtyřech gólech ve své síti bral pouze bod.

Od úvodního hvizdu měl zápas dobré tempo, hned ve čtvrté minutě se zastřeloval kapitán Carlos Tévez, zamířil však pouze do tyče. Šance byly i na druhé straně, ke střelám se dostali Brunt, Olsson či Scharner, gól však vstřelit nedokázali. Velký moment nastal v sedmnácté minutě, kdy byl ve vápně Reidem faulován Kolarov, kterému se dnes na pozici levého křídla evidentně líbilo, a rozhodčí Martin Atkinson nařídil pokutový kop, který následně proměnil Carlos Tévez – 1:0.

Neuběhlo ani pět minut, a David Silva se rozběhl s míčem na Mahillovu bránu, vyměnil si dvakrát míč s Tévezem, který pak skvěle obhodil padajícího stopera, a precizní střelou zvýšil již na 2:0. O chvíli později si na levačku srovnal míč Aleksandar Kolarov a z dobrých pětatřiceti metrů vypálil, trefil však pouze břevno.

Další důležitý moment přišel opět ještě v prvním poločase, kdy po centru z levé strany zahrál ve vápně rukou Nick Shorey, a Martin Atkinson opět ukázal na bílý puntík. V tomto okamžiku nebylo sporu o tom, kdo bude penaltu zahrávat. Carlos Tévez nedal ani napodruhé Myhillovi šanci, a zkompletoval tak svůj hattrick. Krásný dárek, k jeho nedávným sedmadvacátým narozeninám.

V druhém poločase měli opět i hosté několik šancí, nejprve z dálky vystřelil nebezpečně Odemwingie, střela však šla mimo tři tyče. Do šance se dostal i Marc-Antoine Fortune, ale jeho střelu z blízkosti skvěle vyrazil Joe Hart. Na hřiště se v domácím dresu v průběhu zápasu dostali ještě Edin Džeko, Shaun Wright-Phillips a debutant Abdul Razak, který nahradil Davida Silvu. V závěru zápasu měl ještě velkou šanci Carlos Tévez, ale nedokázal poslat míč do odkryté brány a z první přestřelil.

Citizens tak doma potěšili diváky na City of Manchester Stadium, kterých dorazilo přes 46 tisíc.