Manchester City veze z Birminghamu bod

Micah Richards v souboji s Lee Bowyerem

Birmingham City se stále neprobudil k výsledkům podobným těm z minulé sezóny, a nachází se na sedmnácté příčce v tabulce Premier League. A to i díky bodu za remízu s Citizens.

Manchester City, se svým hvězdami nabitým kádrem, byl pro tým Alexe McLeishe nepříjemným soupeřem. Nakonec se však na St. Andrew’s body dělily po, pro diváky zajímavém, výsledku 2:2.

Zápas pro hosty začal velmi dobře, když už ve čtvrté minutě rozvlnil sít za brankářem Fosterem kapitán Carlos Tévez. Po zmatku v šestnáctce domácích prostčil David Silva míč na Téveze, ten se uvolnil do pravé strany, a překonal Fostera takovou nepříliš prudkou střelou na zadní tyč.

V šestadvacáté minutě zahrávali domácí přímý kop z levé strany. David Bentley si postavil míč, a našel v šestnáctce volného Nikolu Žigiče, který, tentokrát ne hlavou, dokázal lehkou tečí překonat Joa Harta. Tady obrana Citizens selhala na plné čáře, protože nehlídat při standartní situaci dvoumetrového Žigiče je pro něj pozvánka ke gólu.

Na hřiště se už v prvním poločase dostal také Kolo Touré, který nahradil zraněného Richardse. Do poločasu se však Citizens dokázali dostat znovu do vedení. Z přímého kopu se prosadil nádhernou střelou Aleksandar Kolarov. Krásně trefil levý horní roh Fosterovy brány a fanoušci hostí mohli oslavovat. 1:2.

Po změně stran jsme mohli vidět šance na obou stranách, celkem bylo v zápase zaznamenáno třiadvacet střel, a to v poměru 12/11. Poslední důležitý moment se ale odehrál v šestnáctce City. Patrick Vieira poslal k zemi Kevina Phillipse a sudí Kevin Friend odpískal pokutový kop. Postavil se k němu Craig Gardner a tvrdou střelou nedal Hartovi šanci.

Citizens tedy získali pouze bod a po výhrách United i Arsenalu se o dva body vzdálili prvním dvěma týmům. Naopak dva body ztráty smazala jak Chelsea, tak Tottenham.