Pohled fanouška City – Gregáček

Názor fanouška Manchesteru City - první vydání

Názor fanouška Manchesteru City - první vydání

Vůbec poprvé si můžete na webu mancity.cz přečíst FanView jednoho z Vás, Českých a Slovenských fanoušků Manchesteru City. Možnost vyjádřit se dostal fanoušek, který na webu vystupuje pod nickem Gregorini.

Gregorinimu přistálo v e-mailové schránce 8 otázek, na které jsme dostali zpět 8 odpovědí. Snad se Vám tato rubrika bude líbit tak jako mě! Pokud byste po přečtení rozhovoru chtěli i Vy vyjádřit svůj názor, máte šanci. Teď už se ale pusťme do rozhovoru!

Nejdříve se nám představ: nick, odkud jsi a kolik ti je let?
Odpověď: Gregáček / Severní Morava / 24 let

Otázka 1: Jak dlouho jsi fanouškem Manchesteru City a co Tě k tomu vůbec přivedlo?

Odpověď: Fanouškem Man City už jsem nějaký ten pátek. Těch pátků může být cca 486? :-) (9 let). Byla to rozjetá sezóna 2002, kdy jsem poprvé zaregistoval tým Man City. Hned si mě v té době získal tím, s jakou suverenitou a přehledem vyhrál druhou ligu a tím pádem slavil návrat mezi Anglickou elitu. Byl tu návrat do Premier League. :-)

Otázka 2: Jak vidíš šance na úspěch Manchesteru City v některé ze soutěží, kterých se ještě účastní (Premier League, Evropská Liga, FA Cup)?

Odpověď: Rád bych, aby City letos vyhrálo alespoň jednu trofej. Šance v Premier League je vždycky i letos, ale myslím si, že by to byla opravdová třešnička na dortu. Letos má City jediný cíl a to kvalifikovat se do vytoužené Ligy Mistrů. Co se týče Evropské ligy, tak tam jsme letos společně s Liverpoolem jasnými favority na finále. V FA cupu se zatím hodně trápíme a nemyslím si, že budeme v téhle soutěži slavit úspěch.

Otázka 3: Jak se ti líbí tým pod vedením Roberta Manciniho a co si o tomto manažerovi myslíš? Myslíš, že je pro City “ten pravý”? Pokud ne, koho bys uvítal na jeho místo?

Odpověď: Robert Mancini je kvalitní trenér o tom žádná, ale zda-li je opravdu ten pravý pro Man City ukáže až čas. Je velká škoda že nedali více času Mancinimu předchůdci Marku Hughesovi.Tomu jsem fandil mnohem více.

Otázka 4: Jak se stavíš k tomu, že Manchester City dostal od nových majitelů k dispozici v podstatě neomezené finanční prostředky?

Odpověď: Určitě to vadilo všem, kdo před tím fandili Man City a tím pádem i mně. Bohužel my to nijak neovlivníme a fotbalový život jde dál… Každopádně pokud chcete stále vyhrávat trofeje a být nejlepší z nejlepších, tak to ani bez peněz a kvalitních hráčů nejde. To samé například udělal Abramovič s Chelsea. Nikdo se teď nepozastavuje nad tím, kolik do svých posil investoval a za jakou cenu si koupil slávu…..

Otázka 5: Co říkáš na součásný kádr Citizens a jeho vývoj?

Odpověď: Součastný kádr je kvalitní a konkurenceschopný, uvidíme zda-li má vítězného a týmového ducha. Každopádně sezóna je rozjetá parádně a můžeme klidně na konci sezóny slavit Triple. :-D

Otázka 6: Jaký je tvůj nejoblíbenější a naopak nejneoblíbenější hráč (hráči) v současném kádru Citizens?

Odpověď: Mezi oblíbené patří A. Johnson, Yaya Touré, Silva a Tévez. Mezi nejneoblíbenější pak Balotelli a Barry.

Otázka 7: Jakého hráče bys rád viděl na City of Manchester Stadium? Koho (pokud někoho) by měl Roberto Mancini podepsat?

Odpověď: Já jsem stašně rád že Mancini podepsal Džeka. Je to týmový hráč a takové Man City moc potřebuje. Osobně bych pak přivítal někoho na pozici kreativního záložníka s finální přihrávkou a středního obránce.

A ještě jedna otázka off-topic

Otázka 8: Co říkáš na čtyři velké přestupy (Torres, Luiz, Carroll, Suárez), které se udály v posledním dni přestupového okna?

Odpověď: Nejvíc na téhle transakci vydělal Newcastle :-) Jenom blázen by za takové peníze nepustil Carrolla do Liverpoolu. Chelsea už dlouho nekoupila nějakého hráče hvězdného jména, tak bylo jenom otázkou času, kdy to přijde. Bohužel Torres to nebude mít tak jednoduché jako v Liverpoolu, kde měl svoji pozici jistou. V Chelsea se od něj bude hodně očekávat a nevím jestli to unese. Stoper Luiz se nepyšní až tak hvězdným jménem ale určitě si své stálé místo v základní sestavě najde. Suárez a Carroll. To je jedna velká neznámá. Dokáží gólově nahradit Torrese? Já si myslím, že ano.

Tímto bych chtěl Gregáčkovi poděkovat za skvělý rozhovor! Pokud se Vám rozhovor líbil, nebo k němu máte nějaký komentář, vyjádřete se v diskusi!

Leave a Reply