Barry o zápase s Notts County

Gareth Barry v zápase s Aston Villou

Gareth Barry v zápase s Aston Villou

Anglický záložník si je jistý, že Manchester City najde i v nabitém programu dostatek sil, aby v odvetě 4. kola FA Cupu přehráli na domácím hřišti tým z League 1 Notts County.

Hosté byli jen 10 minut od nečekaného vyřazení z nejstaršío poháru na světě, nicméně vše “dobře” dopadlo, díky zásahu Edina Džeka, který srovnal na konečných 1:1.

Hřiště na stadionu Meadow Lane je využíváno také rugbyovým týmem Nottinghamu (čehož jste si mohli všimnout i díky ještě patrným “lajnám”), si nebylo pro fotbal úplně v ideálním stavu, ale anglický reprezentant se nehodlá na nic vymlouvat: “O stavu hřiště jsme věděli, bylo těžké hrát na tomto povrchu krátké přihrávky, ale u nás to bude něco jiného, na něj jsme při naší hře zvyklí. Hrát v FA Cupu venku je vždy těžké, ale o tom to je. Atmosféra v neděli byla skvělá, a proto je hraní v Anglii také nejlepší. Je to taky velká zkušenost pro kluky, kteří sem přijdou z jiných zemí, protože to zažijí na vlastní kůži.”

Pokud Citizens přejdou přes Notts County do dalšího kola, čeká na ně Garethův bývalý klub, se kterým se tuto sezónu již dvakrát utkali, Aston Villa: “Je to pro nás dobrý los, bude to těžký zápas, ale budeme mít výhodu domácího prostředí, což nám snad pomůže postoupit.”

Přes všechny hráče, které má Roberto Mancini k dispozici, Gareth nebere nic jako dané, i když se může zdát, že jeho jméno je mezi prvními, které napíše na soupisku: “Jako hráči se musíme s konkurencí vypořádat, a věřte že konkurence je tady velká. Edin je dalším kvalitním hráčem, který se k nám připojil, a dostal se rovnou do sestavy. Jak říkám, konkurence je velká, a když vás manažer vynechá z týmu, musíte tvrdě makat abyste se tam dostali zpět.”

Leave a Reply