Citizens si remízou s Notts County zajistili odvetu

Edin Džeko dnes otevřel svůj gólový účet

S Citizens to dlouho nevypado dobře, poté co se nedokázali prosadit v první půli, následoval šok, když se tým Notts County dostal do vedení 1:0. Trenér Mancini poté posílil ofenzivu, a nakonec se Blues dočkali, když se svým prvním přesným zásahem v dresu Manchesteru City blýsknul Edin Džeko.

Citizens ale mohou litovat dalšího “zbytečného zápasu, který budou muset v nabitém programu odehrát. Kdy se bude odveta proti Notts County hrát zatím není jasné, nicméně 5. kolo FA Cupu je naplánováno na 19. února.

V první půli vyprodukoval Manchester City asi 4 střely a jeden ofsajd. Ke střelám se dostali Yaya Touré, a očekávaně Edin Džeko a dvakrát Jo. To snad ani nemá smysl komentovat. Domácí byli v prvním poločase aktivnější, ale do přestávky se skóre neměnilo.

Po začátku sice začali hosté o něco lépe, ke střelám se v krátkém časovém sledu dostal Edin Džeko, nicméně hned nato domácí odpověděli střelou Craiga Westcarra. O pět minut později, v 58. minutě zahrávali domácí rohový kop, a domácí stadión následně rozjásal Neal Bishop svou přesnou hlavičkou – 1:0.

V dalším průběhu se nemastnou-neslanou hru City snažil oživit trenér Mancini střídáním, Jo uvolnil místo na hřišti Davidu Silvovi. Hosté poté začali trochu lépe kombinovat, ale zásadní obrat se nekonal. Průlom nastal až v 80 minutě, kdy dostal skvělou přihrávku po pravé straně Micah Richards, svým tělem oklamal obránce a poslal prudký centr do vápna, kde už stačilo Džekovi pouze “nastavit nohu”. Ten prokázal svůj střelecký instinkt a otevřel si tak v dresu Blues svůj střelecký účet.

Nic dalšího se již ale nestalo, a tak se budeme moci podívat i na zápas Manchester City – Notts County. Zatím můžeme pouze hádat kdy se odveta odehraje, nicméně to bude určitě někdy v únoru.