Mancini: Hart bude jedním z nejlepších gólmanů na světě

Joe Hart během zápasu

Joe Hart během zápasu

Roberto Mancini vyjádřil svou podporu Joe Hartovi, po několika, pro něj necharakteristických, poleveních v koncentraci a věří, že se z něj může stát jeden z nejlepších gólmanů světa.

Hart byl po nedávných výkonech proti Leicesteru City a Aston Ville kritizován v Britském tisku, i když po celou sezónu předváděl skvělé výkony. V Premier League má ke dnešnímu dni nejvíce vychytaných nul, a to 11.

Joe je jako Anglická reprezentační jednička pod drobnohledem, a tak i jeho chyby jsou přehnaně zveličovány. Italský manažer ale stojí za svým hráčem:”Nic co by se týkalo formy Joa Harta jsem v novinách nečetl. Každý hráč má v kariéře těžké období, ale právě v něm musí zůstat silný. Když jdou věci tak jak mají, je to pro každého jednoduché. Když je mladý brankář pod palbou kritiky, je to pro něj výzva, a on musí být silný a připraven jí čelit.”

“Lidé nesmí zapomínat na to, že nám mnohokrát pomohl vyhrát zápas, či získat bod. V zákrocích je vždy velmi jistý, ale je důležité, být pořád na 100% koncentrovaný. Myslím, že má šanci se ještě více zlepšit, protože je velmi mladý, a toto je pouze jeho druhá sezóna v prvním týmu. Může se stát jedním z nejlepších brankářů v Anglii, i ve světě, ale aby toho dosáhl, musí chtít tvrdě pracovat, a musí se chtít zlepšit.”

O své myšlenky se podělil také manažer Albionu Fabio Capello: “Udělal několik chyb, ale je velice mladý. Je pro něj důležité uvědomit si, že po celou dobu zápasu musí být plně koncentrovaný. Je těžké hrát za tým, který musí vyhrávat, a který vynaložil tolik pěněz, aby vyhrával. Když pak hrajete proti týmu ze středu či spodku tabulky, věřte, že tyto týmy budou hrát na 110%, aby vás porazily.”

Leave a Reply