Adebayor na odchodu do Realu?

Odejde Emmanuel Adebayor?

Odejde Emmanuel Adebayor?

Máme tady další z přestupových spekulací, a tou je případný odchod Emmanuela Adebayora z Manchesteru City, do momentálně druhého týmu La Ligy – Realu Madrid.

Manažer Realu Madrid José Mourinho potřebuje akutně přivést na San Bernabeu nového útočníka. Realu se totiž zranil Gonzalo Higuaín, který si nezahraje do konce sezóny. Hovoří se tedy o zájmu Španělského giganta o Tožského reprezentanta, a na pořadu dne by mělo být hostování do konce sezóny.

Není se čemu divit. I když Adebayor přišel teprve před rokem a půl, a to za částku kolem 20 miliónů liber z Arsenalu, nedostává nyní moc příležitostí. Roberto Mancini dává přednost Carlosi Tévezovi, Mariu Balotellimu, a nově příchozímu Edinu Džekovi. Navíc si vícekrát zahrál třeba i Brazilský útočník Jo. V systému kdy na křídlech nastupují spíše rychlonozí kreativní záložníci jako Adam Johnson, či David Silva, není zkrátka pro vytáhlého útočníka místo.

Real Madrid na druhou stranu potřebuje přivést střelce, pokud chtějí s Barcelonou soupeřit o titul. Karim Benzema určitě všechny zápasy nezvládne, navíc se také může zranit, či vykartovat. Emmanuel Adebayor je pro Mourinha navíc zajímavý také tím, že by mohl za Real nastoupit i v Lize Mistrů. Madridský celek prý nabídl Citizens za Emmanuelovo hostování částku kolem 2 miliónů €, nabídku na přátelský zápas a Španělé by také byli ochotni platit polovinu z jeho cca stošedesátitisícového týdenního platu. Pokud by se Ademu v Realu dařilo, byl by prý možný i trvalý přestup v letním přestupovém okně.

Uvidíme jak se všechno vyvrbí, podělte se o svůj názor v diskusi!

Leave a Reply