Na prohru musíme zapomenout, říká Kompany

Vincent Kompany v souboji s Darrenem Bentem

Vincent Kompany v souboji s Darrenem Bentem

Belgický stoper věří, že Citizens dokáží rychle zapomenout na prohru 1:0 s Aston Villou a začnou opět vítězit. Citizens stále bojují o triumf na třech frontách, a to v Premier League, FA Cupu a Evropské Lize.

Čtyřiadvacetiletý rodák z města Uccle odehrál proti Aston Ville dobrý zápas, bohužel ani jeho výkon nestačil k bodovému zisku pro City. Po nevydařené první půli, po které Citizens prohrávali 1:0, se výkon mužstva zlepšil, a v druhém poločase obranu Villans hodně trápili, domácí však skóre dokázali udržet.

“Jsme velmi zklamaní, protože proti Aston Ville, jsem do toho šli naplno. Možná to tak v prvním poločase nevypadalo, ale ve druhém jsme je pořád tlačili, a měli jsme mnohem více ze hry.” říká Vincent Kompany, a dodává: “Kluci jsou hodně zklamaní, ale víme, že jsme odevzdali své maximum, prostě to tentokrát nevyšlo. Horší by bylo, kdybychom věděli, že jsme do zápasu nešli naplno, ale opakuji, že to není tenhle případ.”

Vzhledem k výhrám jak Manchesteru United, tak Arsenalu, si vysoký obránce uvědomuje, že Manchester City trochu ztratil půdu pod nohama, proti svým nejbližším rivalům, nevěří však, že by to bylo něco nenapravitelného: “Jestli tím končí naše naděje na titul? Evidentně stačí jedna prohra a jste z toho venku, pak ale zaváhají soupeři a jste zase zpátky. Pořadí na čele tabulky se může a asi i bude měnit skoro každý týden, nikdo nemůže vědět co se stane.”

“Chtěl bych poblahopřát Ville ke skvělému bránění, ale zápas mohl klidně dopadnout lépe pro nás, měli svůj den. Sezóna je ale dlouhá, a máme před sebou ještě hodně důležitých zápasů. Jsem si jistý, že se z této prohry otřepeme, stejně jako z té minulé. Dokázali jsme to předtím, takže to dokážeme i teď. Premier League znovu potvrdila, že je plná překvapení, a do konce ligy se to ještě pěkně zamotá, o tom nepochybuji.”

“Podívejte se, kam jsme se dostali za tak krátký čas: stále jsme v Premier League a máme šanci ji vyhrát, stejně tak jako FA Cup a Evropskou Ligu. Kdy naposledy si fanoušci City mohli říct tohle a opravdu to tak myslet?”

0 thoughts on “Na prohru musíme zapomenout, říká Kompany

Leave a Reply