Manchester City s Aston Villou prohrál

Darren Bent opět skóroval při svém debutu

Tým z Manchesteru nenapodobil výsledkově svého městského rivala, a díky prohře v Birminghamu proti Aston Ville klesl na třetí pozici v lize, jelikož Arsenal dříve odpoledne zdolal Wigan 3:0.

Citizens nedokázal pomoci Edin Džeko, a v obvyklé formě nebyl ani kapitán týmu Carlos Tévez. Zato lednová posila Aston Villy Darren Bent dostál své pověsti, a při svém prvním zápase za Villans se mu opět podařilo skórovat, stejně jako v dresu Sunderlandu, či předtím Charltonu.

Je jasné o čem budou zítra psát všechny noviny v Anglii. Darren Bent, nová posila Aston Villy, hráč, který do týmu Gerarda Houlliera přišel za rekordní částku, dokázal rozhodnout zápas proti jednomu z aspirantů na titul. Je třeba říct, že Aston Villa bránila opravdu dobře, a oba její stopeři si zaslouží vysoké hodnocení.

V úvodu zápasu se nedělo nic co by nějak zvlášť stálo za zmínku, a první vzruch přišel až s gólem bývalého hráče Sunderlandu. Ashley Young si převzal míč za hranicí šestnáctky, a vyzkoušel jestli si Joe Hart hlídá i svou vzdálenější tyč. Našemu gólmanovi se míč, který se kousek před ním odrazil od trávníku pouze vyrazil, a správná předtucha Darrena Benta jej přivedla k jednoduchému gólu.

Chvíli na to ohrozil Brada Friedela Vincent Kompany, jeho hlavičku však brankář Villy vytěsnil nad. Ve 37. minutě mohl proti svému bývalému klubu skórovat Gareth Barry, jeho pokud hlavou se však mezi tři tyče o kousek nevešel.

Po poločase začali Citizens mít převahu, během zápasu měli také míč 60% času ve svém držení. V 50. minutě se ke střele dostal Carlos Tévez, obrana domácích však opět nebezpečí odvrátila. Edin Džeko ve slibné příležitosti také hlavičkoval mimo. Největší šancí byla asi střela, kterou vyslal Nigel de Jong, a která se odrazila od tyče Friedelovy brány. Dneska to prostě hráčům Citizens nešlo, a dostali jsme se přesně tam, před čím varoval Roberto Mancini po zápase s Leicesterem. “Musíme zlepšit obranu, protože jednou se dostaneme do situace, kdy nedáme dost gólů abychom vyhráli.” řekl Italský stratég, ani on ale asi nečekal, že to bude tak brzy.

V druhé půli se na Villu valila jedna útočná akce za druhou, ale domácí měli k dispozici protiútoky, kdy bylo neustále hlídat, jak Benta, Younga i rychlonohého Gabriela Agbonlahora. Na hřiště se ještě dostal Adam Johnson, který nahradil Barryho, ani toto ale k úspěchu nevedlo. Citizens nestačilo ke vstřelení gólu ani 14 střel, protože jen 3 byly do prostoru mezi třemi tyčemi. Naopak Aston Ville se podařilo vystřelit na Joa Harta sedmkrát, z toho byl jednou překonán.

Budeme rádi, když se k zápasu vyjádříte v diskusi, ale prosíme o dodržování pravidel diskuse, a také slušného chování.