Vieira opěvuje Téveze

Kapitán Citizens Carlos Tévez

Kapitán Citizens Carlos Tévez

Patrick Vieira nacházel pro svého spoluhráče pouze slova chvály, a zařadil jej dokonce dostejné kategorie hráčů, jako svého bývalého spoluhráče, Francouzského superstřelce Thierryho Henryho.

Argentinský útočník velmi rychle dosáhl podobné “talismanské” pověsti jako Henry v Arsenalu, poté co ve svých 67 startech Carlito vstřelil rekordních 45 gólů. Francouzský středopolař si je jistý, že Tévez může pro Cíty vykonat něco podobného jako právě jeho bývalý spoluhráč.

“Myslím si, že je Carlos stejně dobrý jako Thierry, i když to rozdílní hráči. Ale pokud chcete vyhrát trofeje, potřebujete hráče, který dá za sezónu 20-25 gólů, nebo i více. Pro City je to skvělé, protože takového hráče máme právě v Carlosovi, i když někdy nehrajeme dobře, víme, že si sám umí vytvořit šanci, a také ji proměnit.”

Patrick Vieira se zapsal stejně jako Carlos Tévez na listinu střelců v posledním zápase FA Cupu, proti Leicesteru City. Byl to tedy skvělý způsob jak oslavit svůj padesátý start v této soutěži, kterou se mu podařilo již 4x vyhrát, během jeho působení v Arsenalu: “To že to byl můj 50. zápas jsem zjistil až po utkání. Je to skvělá soutěž a já jsem měl v životě tolik štěstí, že se mi ji podařilo již několikrát vyhrát, když jsem byl v Arsenalu. Poslední dva zápase proti Leicesteru ukázaly jak těžká může být, a když nejste na 100% koncentrovaní, je těžké vyhrát. I proto jsme velice rádi za postup.”

“Jsem rád, že jsem dal gól, protože jsem zavinil penaltu, což bylo docela těžké. Za stavu 3:1 jsme mysleli, že je po zápase, ale nakonec jsme se ještě strachovali o výsledek, což ukázalo krásu FA Cupu. Je to všechno o gólech a napětí, a není konec dokud nezazní naposledy píšťalka rozhodčího, v dnešním zápase si diváci určitě přišli na své.”

Leave a Reply