Manchester City zvítězil a v FA Cupu postupuje

FA Cup

FA Cup

I když Citizens nakonec zvítězili 4:2, opět předvedli infarktový závěr, stejně jako v zápase s Wolves, a opět jim to vyšlo, když vítězství v nastaveném čase zpečetil Kolarov.

Citizens se včera představil na domácím hřišti v odvetě třetího kola FA Cupu proti Leicesteru City, a domácí hráči chtěli dát zapomenout na remízu z prvního zápasu.

Rychlý gól Carlose Téveze dostal City do vedení, ovšem hosté dokázali odpovědět z penalty, kterou proměnil Gallagher. Skvělá chvilka přišla pro domácí od 37. minuty. Nejprve se po skvělé akci dostal k dorážce do prázdné brány Patrick Vieira, který tak odčinil své zaváhání, které vedlo ke zmíněné penaltě. O pouhou minutu později se prosadil Adam Johnson, kterého vysunul skvělým pasem David Silva.

Ve druhém poločase se hosté dostávali do šancí, párkrát jsme viděli i hrdinu prvního zápasu – Sola Bambu. Nic se však nedělo až do 83. minuty, kdy se hostům podařilo snížit na 3:2! Po chybě obrany, a malém offsidu, který pomezní rozhodčí neodmával, se řítil na našeho brankáře sám Dyer. Vybíhající Joe Hart už nemohl nic dělat, a byl překonán.

Následoval nervózní finiš, v podání domácích, ale nakonec vše v 90. minutě uklidnil Aleksandr Kolarov, svojí křižnou ranou zpoza šestnáctky, na kterou brankář Weale nemohl dosáhnout.

Lodivod Manchesteru City, tak porazil svého bývalého učitele, Svena Görana Erikssona, který si tak na postup do čtvrtého kola FA Cupu bude muset zase nejméně rok počkat.

V ostatních odvetných zápasech, zvítězily oba týmy z Premier League, jak Wolves (5:0), tak Stoke City (0:2), kdy dvěma góly v prodloužení rozhodl Walters.