Citizens porazili Wolves 4:3 a vyhoupli se na čelo EPL

Carlos Tévez slaví gól proti Wolves

Poté co Manchester City vyrovnával na 1:1 na konci první půle, zařadil plnou rychlost a třemi góly se dostal do pohodlného vedení. Hosté se však nevzdali, a utkání ještě zdramatizovali.

Manchester City nezačal utkání vůbec dobře, Wolves hráli aktivně, a ve 12. minutě se po chybě Kola Tourého dostali dokonce do vedení, když se prosadil Milijas. Citizens se nedokázali dostat ke své hře a už byl skoro poločas, když přišel vyrovnávací gól, a přiznejme si, bylo to jako blesk z čistého nebe. Po rohovém kopu se se štěstím prosadil Kolo Touré.

Po změně stran ale přišel na trávník úplně jiný tým, po pěti minutách druhého poločasu se prosadil individuální akcí kapitán Carlos Tévez. Prošel mezi třemi obránci Wolves a chladnokrevně zakončil podél brankáře Hennesseyho. O pět minut byli diváci na City of Mancheste Stadium svědky skvělé fotbalové akce. Míč uklízel od vlastní šestnáctky Yaya Touré, zachytil ho debutant Edin Džeko, který si na půlící čáře narazil s Carlosem Tévezem, udělal pár rychlých kroků a poslal sprintujícího Yayu Tourého do samostatného nájezdu, který reprezentant Pobřeží Slonoviny proměnil – 3:1.

Dvanáct minut nato, v 66. minutě se po centru z pravé strany, který vyslal Pablo Zabaleta, prosadil opět Carlos Tévez, tentokráte hlavou od břevna. Vše vypadalo jako hotovka, ale neohrabaný zákrok střídajícího Lescotta na Kevina Doyla byl posouzen jako penaltový, a sám Doyle také penaltu proměnil, když poslal Joa Harta na špatnou stranu.

Pět minut před koncem normální hrací doby se prosadil ještě Ronald Zubar, balón sice na brankové čáře zastavoval Nigel de Jong, ale pomezní rozhodčí gól uznal.

Jako pozitiva si z dnešního zápasu můžeme vzít góly Carlose Téveze, to že se tým dokázal dostat z tlaku v první půlce a otočit zápas, a také výborný první zápas v podání Edina Džeka.