Nová móda v Manchesteru City? Nikoliv

Roberto Mancini měl rovněž červeno-černou šálu

Ti z Vás, kteří jste sledovali zápas Citizens na půdě Leicesteru City v rámci FA Cupu nejspíše zaregistrovali, že skoro všichni fanoušci hostů měli kolem krku šály v červeno-černých barvách. Nejde však o změnu klubových barev, ale o vyjádření podpory jedné z klubových legend – Neilu Youngovi.

Neil Young byl na konci minulého roku hospitalizován, a diagnóza byla zdrcující – smrtelná rakovina. Klub se rozhodl, že podpoří jednoho z nejslavnějších hráčů Man City, v čase, kdy to on i jeho rodina potřebují nejvíce, a to distribucí šál, které jsou vyvedeny v barvách dresů, v nichž tým v roce 69 nastoupil k finále FA Cupu. Musím zdůraznit, že se nejedná o žádný marketingový tah, poukazy k vyzvednutí šál dostali fanoušci, kteří si zakoupili lístek na utkání v Leicesteru, a dotace které je možno zasílat přímo, jsou rozděleny v poměru 50:50 mezi Neila Younga, a onkologické oddělení Wythenshaweské nemocnice, ve které je Neil léčen.

Je tu tolik spojitostí, že z toho až běhá mráz po zádech. Šály jsou vyvedeny v bývalých barvách dresů Manchesteru City. Hráli v nich i finále FA Cupu v roce 1969, a víte kdo byl tehdy soupeřem? Hádáte správně, Leicester City. Citizens tenkrát FA Cup vyhráli 1:0, a hádejte kdo vstřelil jediný a tedy rozhodující gól? Opět správně, byl to právě Neil Young! Je to až neuvěřitelné, jaká náhoda přispěla k tomu, že fanoušci mohli vyjádřit podporu své legendě, právě proti stejnému soupeři. Neil Young svůj gól ve finále vstřelil ve 24. minutě, James Milner svůj gól v neděli vsítil “bohužel” o tři minuty dříve.

Fanoušci svou podporu vyjádřili mimo jiné i transparenty, tzv. “Poznaní”, což je “choreografie” převzatá od fanoušků Lechu, či zpěvem chorálu “There’s only one Neil Young”.