Mladí hráči mohou těžit z hostování

Vlado Weiss v dresu Rangers

Vlado Weiss v dresu Rangers

Roberto Mancini bude pokračovat v investicích do mládí, a podle něj je posílání hráčů na hostování, za účelem získání herní praxe, dalším logickým krokem.

Příkladem této filosofie je Greg Cunningham. Irský obránce byl v posledních měsících jedním z nejlepších hráčů Leicesteru, ačkoliv se nyní vrátil k Citizens poté co utrpěl zlomeninu nohy.

V jeho stopách jde i Ben Mee, který se nedávno připojil také k týmu Leicesteru. “Sven (Goran Eriksson) zná Bena dobře a jsem toho názoru, že hostování u “Lišek” mu velice prospěje.” řekl Mancini, a pokračoval: “Sven z něj udělá lepšího hráče, hrát pravidelně v prvním týmu v Championship je přesně to, co teď ve své kariéře potřebuje.”

“Vladimír Weiss je dalším příkladem hráče, který musí sbírat zkušenosti v tvrdém prostředí. V minulé sezóně byl na hostování v Boltonu, poté jel na Světový Šampionát. Bylo důležité aby i nadále hrával pravidelně za první tým, proto jsem mu dovolil odejít na hostování do Rangers, kde se mu vede dobře, což je dobře pro něj, i pro nás. Všechny naše mladé hráče na hostováních bedlivě sledujeme, a o jejich pokrocích dostáváme pravidelná hlášení. John Guidetti se právě vrátil z měsíčního hostování v Burnley, a své mladé talenty budeme na hostování i nadále posílat, pokud si budeme myslet, že jim to prospěje.”

Leave a Reply