Citizens si zápas s Liškami zopakují, v Leicesteru remizovali 2:2

James Milner a Jo oslavují gól

Manchester City, po rychlém gólu v první minutě, sice obrátil vývoj zápasu, nicméně do konce utkání tento stav udržet nedokázal. Zápas s Leicesterem City se tak bude opakovat na City of Manchester Stadium, a až odveta rozhodne, kdo se utká v dalším kole s týmem Notts County.

To byl zápas! Zápletka byla jasná – třetí kolo FA Cupu přineslo souboj učitele a žáka, Roberto Mancini se přijel pochlubit Svenu Göranu Erikssonovi co se už všechno naučil. Eriksson, který ještě před dvěma lety sám vedl Citizens, neměl ale, ani proti hvězdami nabitému týmu Blues, v plánu dát svou kůži zadarmo.

Vstup domácích do zápasu byl skoro jako z říše snů, po rozehrání rohového kopu nakrátko přišel nadýchaný centr do šestnáctky od Andyho Kinga a Sol Bamba čelem ke Kingovi, neměl problém dopravit šajtlí své pravačky balón za Harta – 1:0. Bamba skóroval prvním dotykem s míčem v soutěžním zápase za Leicester, přišel totiž v lednu ze Skotského týmu Hibernian. Už od tohoto momentu muselo být Mancinimu jasné, že toto utkání nebude žádná formalita, i když na domácí byly sázkaři vypsány kurzy přes 4,0.

Ve 13. minutě se do velké šance po rohovém kopu dostal Patrick Vieira, jeho volej však směřoval přímo na brankáře Wealeho, který se štěstím odvrátil.

Manchesteru se podařilo poměrně brzy vyrovnat, akci po pravé straně rozjel James Milner, přihrál na Joa, ten mu míč vrátil směrem do středu hřiště, Milner tělem oklamal jednoho ze stoperů a místo kličky doprava si pustil míč ještě více na střed hřiště, a následně nekompromisní střelou po zemi vyrovnal skóre zápasu. Pro Jamese Milnera to byl rovněž první soutěžní gól v dresu svého klubu, po svém příchodu z Aston Villy.

Ve 33. minutě vystřelil nebezpečně Yuki Abe, jeho rána k pravé tyči Hartovy brány byla však Anglickou reprezentační jedničkou vytěsněna. Jen o minutu později opět hrozil Bamba, který se dostal k hlavičce po rohovém kopu, Hart však vytáhl skvělý reflexivní zákrok, míč však byl stále ve hře a stoper domácích dostal ještě jednu šanci a poslal míč opět na bránu, s touto dorážkou už si však Joe Hart poradil lépe. Na druhé straně skvěle vysunul Tévez Boatenga, který poslal nízký center přes šestnáctku, dobíhající Adam Johnson však na míč dosáhl jen napůl, a poslal jej mimo bránu. Jo, který dobíhal za ním se na něj právem zlobil, Johnson však ukazoval, že jeho zavolání vůbec neslyšel.

Citizens dovršili obrat když ve 44. minutě skóroval Carlos Tévez. Adam Johnson rozehrál roh nakrátko na Milnera, vyměnili si dvakrát míč a Milner se dostal za obránce domácích, přesnou přihrávkou před bránu pak našel Téveze, který patičkou překonal domácího brankáře.

Vyrovnávající gól přišel v 64. minutě, kdy se balón dostal na levou stranu k Paulu Gallagherovi, který pravačkou poslal centr na bránu, míč po jemné teči Tourého skočil před Hartem, kterému se jej nepodařilo zkrotit, a dal tak šanci Andymu Kingovi, který šel do souboje, a byl odměněn. Řekněme si ale narovinu, každý brankář občas udělá chybu, a u Joa Harta tyto vyjímky jen potvrzují pravidlo.

Po jednom z rohových kopů Leicesteru City se opět dokázal prosadit Sol Bamba, tentokrát přehlavičkoval Zabaletu, jeho pokus ale z brankové čáry vyhlavičkoval dnes výborně hrající Milner. Ten chvíli na to, v 80. minutě, sám přesprintoval skoro celé hřiště, přihrál do vápna Tévezovi, ten se s míčem otočil, a před půlku odkryté brány nabídl na stříbrném podnose vítězný gól de Jongovi, jeho střelu však zastavil brankář Weale. O 10 minut později přihrál Jerome Boateng před šestnáctku volnému Milnerovi, ten obloučkem skvěle vysunul Téveze, Argentinský ostrostřelec však také rozhodnout nedokázal.

Manchester City tak bude muset o svůj postup do 4. kole FA Cupu bojovat ještě jednou, na domácím hřišti, 18. ledna od 20:45 SEČ.

Asi desetiminutový záznam můžete shlédnout na oficiálních stránkách mcfc.co.uk, ve velmi dobré kvalitě.