Džeko novým hráčem Manchesteru City!

Edin Džeko ještě v dresu Wolfsburgu

Edin Džeko ještě v dresu Wolfsburgu

Manchester City zdárně dokončil přestup Edina Džeka z Německého Wolfsburgu. Ten podepsal smlouvu na 4 a půl roku, a bude oblékat dres s číslem 10.

Džeko se těší na novou etapu ve své kariéře, a svůj debut za Citizens si odbude nejspíše příští sobotu na domácím hřišti proti Wolves. “Už je to dlouho co jsem byl s Citizens spojován, od minulého léta, ale Wolfsburg mě až doteď nechtěl prodat.” usmíval se Bosenský útočník po úspěšné zdravotní prohlídce.

“V novinách se o tom hodně napsalo, ale nemyslel jsem na to. Je to důležité, protože když moc myslíte na to co by mohlo být, může vám to rozhodit koncentraci a tím ovlivnit vyše výkony. Do City jsem chtěl ale přestoupit nejvíce.”

“Jsem rád, že jsem v klubu tak velkém, a s tak velkými ambicemi jako je právě City. Byla to jasná volba. Tuto sezónu hrají dobře, sledoval jsem je hodně v televizi. Nyní už jsou spekulace ukončeny a já už ze sebe chci vydat jen to nejlepší.” Bosenská hvězda, která teď měla v Bundeslize zimní přestávku má o důvodech svého přestupu jasno: “Každý si myslí, že je to jenom proto, že City mají hodně peněz, ale není to kvůli tomu. Je to spjato s ambicemi, a když jsem mluvil s trenérem Mancinim, řekl mi, že toto je pro mě ten pravý klub.”

“Manchester City hraje o první příčku v Premier League, a přesně to já chci. Jsem naprosto nadšený možností hrát s takovými hráči jako Carlos Tévez, či Yaya Touré, které jsem doteď viděl jenom v televizi. Také zde potkám hráče, proti kterým jsem hrál jako Jeroma Boatenga či Vincenta Kompanyho. Pomůžou mi splnit můj cíl – být v budoucnu ještě lepší. Chci všem ukázat proč za mě City zaplatili tolik peněz. Všichni ode mě čekají góly, a já jich chci dát co nejvíce, na prvním místě je pro mě ale přínos pro tým. Nechci mluvit o mých přednostech, od toho jsou tu jiní, ale znám se a když jsem fit, souboje se nebojím. O městě Manchesteru toho moc nevím, protože jsem tu poprvé, ale těším se, až si prohlédnu město a seznámím se s fanoušky a všemi v klubu.”

Džeko tuto sezónu vstřelil v lize 10 gólů v 17 zápasech, celkově se mu podařilo ve 111 Bundesligových zápasech vstřelit úctyhodných 66 gólů. Ve všech soutěžích pak zaznamenal 84 branek. V sezóně 08/09 vyhrál v Německu ocenění Fotbalista Roku, a byl také nominován na Zlatý Míč v roce 2009.

Jeho nový spoluhráč Jerome Boateng je očividně jeho fanouškem: “Umí střílet jak levou tak pravou nohou, navíc dává góly i hlavou. Je to velmi silný útočník, kvalitní hráč. Bránit ho v dresu Hamburku byla pro mě vždy výzva. Umí totiž skvěle podržet míč a ví jak se pohybovat. A na góly má čuch!”

Za celou redakci přejeme Edinu Džekovi hodně úspěchů a vstřelených gólů v dresu Manchesteru City, a hlavně málo zranění.

0 thoughts on “Džeko novým hráčem Manchesteru City!

  1. pokud se mu vyhnou zranění a bude pravidelně nastupovat, tak do 2-3 let má zlatý míč.. ovšem možná by to chtělo změnit trenéra a hrát trochu víc ofenzivněji, hráči na to v týmu jsou

Leave a Reply