Mancini: Jsem na svůj tým hrdý

Roberto Mancini v diskuzi s Cescem Fabregasem

Roberto Mancini v diskuzi s Cescem Fabregasem

Manažer Roberto Mancini pěl na svůj tým chválu, po vydřené remíze na půdě Arsenalu. Hosté strávili většinu zápasu odrážením útoků Kanonýrů, poslední půlhodina pak už pro ně byla klidnější a nakonec vyválčili důležitý bod.

“Arsenal hrál velice dobře, hlavně v první půli, kdy jsme byli pod tlakem, ale v druhé jsme už byli lepším týmem my. Byl to náš čtvrtý zápas v deseti dnech, takové množství je velice těžké odehrát, takže mít 10 z možných 12 bodů pokládám za úspěch.” řekl Italský manažer.

Díky prohrám Chelsea a Tottenhamu mohli Blues trochu odskočit v tabulce od 4. a 5. místa, nicméně trenér Mancini má dojem, že jeho tým byl omezen v útočné fázi, kvůli zranění klíčových hráčů. “Měli jsme mimo hru tři důležité hráče, David Silva, Mario Balotelli a Aleksandr Kolarov jsou pro náš tým klíčoví, takže jsme to měli dnes trochu těžší. Chtěli jsme hrát atraktivní fotbal, ale Arsenal nám to hodně znesnadnil, obzvláště v první hodině, kdy byli lepším týmem, ale bránili jsme velmi dobře. Tento zápas bylo ale důležité neprohrát.”

“Pokud nemůžete zápas vyhrát, ujistěte se, že ho neprohrajete. Pokud bychom přijeli v plné síle, mohl to být jiný zápas, ale jsme rádi za bod.” Mancini také okomentoval vyloučení Pabla Zabalety a Bacaryho Sagny: “Myslím že tohle rozhodčí Phil Jones tak úplně nezvládl, myslím, že to měly být přinejhorším dvě žluté karty.” Jestli se proti vyloučení Argentince odvolá, není zatím jasné.

Jen doplním, že podobného názoru je i manažer Arsenalu Arséne Wenger, který řekl, že rozhodčí měl dvě možnosti jakou kartu vytáhnout, no bohužel si vybral karty červené. Podle Wengera to ale neodpovídalo povaze zápasu, ve kterém padly do 90. minuty pouze 2 žluté karty, navíc ani tvrdých zákroků nebylo mnoho.

Leave a Reply