Manchester City v Londýně ubránil remízu 0:0

Kolo Touré

Kolo Touré

Hráči Citizens vezou z Londýna cenný bod, a to díky taktickým pokynům Roberta Manciniho, skvělým zákrokům Joa Harta, ale především velké dávce štěstí.

Celý tým z Manchesteru vletěl do zápasu jako Zima do Pobřeží Slonoviny. Velmi pozvolna, vágně a v podstatě vůbec. V prvních pěti minutách byl Arsenal na hřišti dominantní a van Persiemu chybělo asi půl kroku k prvnímu gólu, do odkryté sítě. Hra se asi na minutu vyrovnala, poté ovšem opět převzal otěže zápasu Londýnský tým. V deváté minutě byl po kombinaci Kanonýrů a následné střele van Persieho Joe Hart, vděčný za postavení svých tyčí, jelikož ho jedna z nich zachránila.

Po této akci se už tým Blues začal pomalu probírat a hra se vyrovnala. Dalších 15 minut se “nic” nedělo, až ve 28 minutě opět udeřil Robin van Persie. Holandksý sniper se dostal do pozice na hranici šestnáctky, a pravačkou překvapil Joa Harta, který zůstal stát jako přikovaný na brankové čáře. Opět ho zachránila tyč, míč se ale odrazil na druhou stranu brány, kde dorážející Walcott trefil opět jen vnitřní tyč. V těchto chvílích stáli při týmu z Manchesteru všichni svatí. Chvíli nato dostal po Garethu Barrym žlutou kartu také Nigel de Jong.

Po přestávce se na hřiště dostali nejprve Adam Johnson, poté také Andrej Arshavin. Ze strany křídelníka Citizens to určitě bylo lepší vystoupení, než ze strany bývalého hráče Ruského Zenitu. Hráči Arsenalu se v druhé půli dostali jen do jedné velké šance – po přihrávce Jacka Wilshera se dostal za šestnáctkou ke střele opět van Persie. Šutér, který se teprve dostává po zranění do bývalé formy vyslal gólovou střelu na bránu Joa Harta. Ten se však blýskl neskutečným zákrokem. Takovou robinsonádu vpravdě neumí ani Paul Robinson. Klobouk dolů, před mladým Anglickým brankářem, přesně proto dostane Shay Given šanci maximálně v FA Cupu.

Arséne Wenger ještě vytáhl jednoho žolíka z rukávu, před fanoušky na Emirates Stadium se dostal i Nicklas Bendtner, který nahradil Wilshera. Dánský dlouhán se postavil na levé křídlo, což není úplně jeho parketa, a Arsenalu již nedokázal pomoci. Hráči Citizens s přivývajícím časem získávali na jistotě, a při závěrečné křeči Arsenalu již neměli problém bránit. V 90. minutě ještě za vzájemnou potyčku viděli žluté karty Pablo Zabaleta a Bacary Sagna, což pro oba znamené stop na tři zápasy.

Musím ještě také zdůraznit výkon stoperské dvojice, zejména Kola Tourého, který odehrál velmi dobrý zápas, a byl jedním z důležitých činitelů dnešního “úspěchu” City.

Leave a Reply