Citizens se ve středu střetnou s Arsenalem

Dedryck Boyata dostává červenou kartu

Dedryck Boyata dostává červenou kartu

Hráči City ve středu ve 20:45 SEČ, vyběhnou na trávník Emirates Stadium a postaví se místním Kanonýrům. Pro Citizens to bude možnost protrhnout nelichotivou sérii, protože na Emirates, resp. předtím na Highbury, nevyhráli už přes 30 let.

Po zápasech v období Vánoc, a zisku devíti bodů jsou Citizens na vítězné vlně a svou formu budou chtít předvést i před zraky Arséna Wengera a fanoušků “Gunners”. Vlastně tým z modré části Manchesteru nebyl nikdy po Novém roce v takto silné pozici v jaké je teď. Výhra nad Arsenalem by tedy nejen posílila jejich naděje na zisk titulu, ale navíc by to byla “poleva na vánočním dortu”, který už tak vypadá pro fanoušky více než lákavě.

“Hráči Arsenalu spolu hrají už mnoho let, to můžete vidět i podle jejich pohybu na hřišti, kdy o sobě navzájem velice dobře vědí. Bude to těžký zápas, ale bude těžký pro obě strany.” řekl stoper Blues Jerome Boateng a dodal: “Když jsme s nimi hráli v první polovině sezóny, nemyslím si, že jsme byli horším týmem, a to jsme hráli většinu zápasu jen v deseti. Tento zápas chceme odehrát v jedenácti. To že jsme na jejich půdě tak dlouho nevyhráli nebude mít žádný vliv na průběh středečního utkání. Musíme prostě tvrdě makat a zajistit pokračování naší vítězné série, na utkání se velice těšíme.”

Asistent manažera Brian Kidd k zápasu řekl: “Hoši jsou na zápas soustředění, o tom není pochyb. Všechny zápasy jsou důležité, jsou to pro nás stejné tři body jako proti Blackpoolu. V prvním zápase nás sice porazili, ale náš tým bych za jiný nevyměnil. Nemám strach z žádného týmu v lize. To, že jsme tam nevyhráli od sedmdesátých let, vypadá šíleně, ale někdy to skončit musí.”

Leave a Reply