Boateng zbožňuje zimní část sezóny

Jarome Boateng

Jarome Boateng

Jarome Boateng je velmi nadšený a spokojený s tím, jak si náš tým vede během vánoční a novoroční části sezóny, kdy jsme z posledních čtyř zápasů, tři vyhráli. Boateng, který většinu své kariéry trávil díky zimní přestávce v Bundeslize pěkně v klidu s rodinou, tak má za sebou vánoce s fotbalem, a podle jeho slov se toho nemůže nabažit.

Citziens mají letos přes vánoce stoprocentní bilanci a všechny 3 zápasy mezi Vánocemi a novým rokem vyhráli a získali pro náš tým celkově 9 bodů do tabulky Premier League. Mnozí by možná takový rychlý sled zápasů odsoudili, ale naši hráči a především Boateng si nemůže na nic stěžovat.

Vánoční svátky tak našemu týmu pomohli nejen v tom, že si pojistili druhou příčku v tabulce, ale také podle Boatengových slov takovýhle rychlý a úspěšný sled zápasů pouze mužstvo posune dál.

„Nemít přestávku je sice těžké, ale moc se mi to líbí, protože můžeme být všichni z týmu pěkně pohromadě a může se vyřešit spousty věcí, také si zahraje mnohem více hráčů, aby si ti nejlepší a nejvytíženější odpočinuli,“ řekl Boateng po těžkém zápasu s Blackpoolem, kdy naše mužstvo vyhrálo 1:0 brankou Adama Johnsona.

„Stále si na Premier League zvykám, jsem tu přeci teprve půl roku. Vím, že se ještě musím zlepšit, především rychlost je tady na ostrovech mnohem větší. Bude to sice těžké, ale o to větší zábava to nakonec bude.

„Byla to velmi dobrá a důležitá výhra nad Blackpoolem. Nenechali ten zápas jen tak, museli jsme dřít od začátku do konce, myslím, že to byl hodně dobrý zápas z obou stran.“

„Je to pro mne novinka, hrát v zimě. Člověk potřebuje mnohem více síly a vytrvalosti, aby zvládl hrát tolik zápasů rychle za sebou a ještě navíc v takových podmínkách,“ poukazuje Boateng na teplotu, která v Anglii v tomto ročním období je velmi málo nad bodem mrazu.

V delší budoucnosti se Boateng vidí zde v Manchesteru v týmu Citziens, a moc rád by se popral o místo uprostřed obrané řady s Vincentem Kompanym a Kolo Tourem.

„Nejradši hraju jako stoper, ale tahle sezóna pro mě není lehká, protože jsem nebyl s týmem na předzápasovém soustředění a připojil jsem se až těsně před sezónou. Doufám a věřím, že se na místo uprostřed obrany vrátím.“

„Hraní na pravé straně obrany je pro mě nová věc, protože minulé roky jsem hrál především jen uprostřed, a třeba na Světovém šampionátu jsem v reprezentaci hrál na levé straně obrany. Takže to je taková novinka, ale zatím to vychází skvěle a líbí se mi to.“

Leave a Reply