Manchester City doma porazil Blackpool

Adam Johnson slaví svůj gól proti Blackpoolu

Hráči Citizens zvládli další zápas Premier League, když porazili tým Blackpoolu 1:0. O jediný gól zápasu se ve 34. minutě postaral Adam Johnson.

Od domácích se nečekalo nic jiného než vítězství, sestava doznala několika změn, v obraně nastoupili Boateng a Kolarov místo Zabalety a Richardse, v záloze dostal šanci Barry místo Patricka Vieiry a na hrot se postavil Carlos Tévez místo zraněného Balotelliho. Citizens zápas začali dobře, šanci měl například Carlos Tévez. Prvním kdo rozvlnil síť za brankářem Kingsonem byl však Adam Johnson. Po špatně ubráněném rohovém kopu se k němu dostal balón a Johnson jej poslal, s tečí Craineyho, do sítě.

O dvě minuty měl Manchester City další obrovskou šanci, po faulu na Yayu Tourého nařídil sudí Mark Clattenburg pokutový kop, Carlos Tévez však svou pažbu o další zářez neobohatil.

Ve druhé půlce se hra vyrovnala a Blackpool byl nebezpečný. Vedení 1:0 je ošidné, hlavně při letošní vyrovnanosti Premier League, a tak musel Joe Hart podržet svůj tým několika dobrými zákroky. Blackpoolu se nicméně už do konce zápasu gól vstřelit nepodařilo, což platí i o domácích Blues, a tak zápas skončil nejmenším možným rozdílem.