Citizens doma zničili Aston Villu

Joleon Lescott dává druhý gól zápasu

Manchester City dnes doslova znemožnil Aston Villu, a po výhře 4:0 se alespoň dočasně vyhoupl na první místo v Premier League.

Manchester City se dostal do vedení už v 8. minutě zásluhou penalty proměněné Balotellim, po faulu Lichaje. Citizens nepolevili v tlaku, a v 13. minutě po rohovém kopu Johnsona dal gól hlavou Lescott. Barry Bannan se snažil míč vyhlavičkovat na čáře, rozhodčí však pokus našeho stopera uznali.

Další pohroma pro Aston Villu, která už tým Gerarda Houliera dostala do velice svízelné situace, přišla ve 27. minutě. Po střele Silvy vyrazil brankář Friedel balón pouze k nohám Balotelliho, a ten se z blízky nemýlil – 3:0.

Po přestávce se skóre ještě jednou měnilo – Johnson manévroval s míčem v šestnáctce, udělal kličku doprava a byl faulován Markem Albrightonem. Balotelli poslal penaltu na stejnou stranu jako v prvním případě a zkompletoval tak svůj hattrick. Na hřišti se pak objevili i James Milner, Jo, či Wayne Bridge, nic zásadního se však už nestalo.

Aston Villa působila neškodným dojmem, nejaktivnější hráči byli Agbonlahor, či několikrát střílející Downing. Z přímých kopů, však netrefil bránu. Nepomohl ani zkušený Robert Pires, ale hrát dnes proti Citizens bylo opravdu těžké.

Manchester City se tak posunul na chvíli na první místo tabulky, nicméně po večerním zápase jej opět přeskočil Manchester United, který ovšem jen remizoval v Birminghamu 1:1.