Tevez dotáhl City na druhé místo

Tevez zařídil výhru nad Newcastlem

Už po prvních pěti minutách bylo jasné, kdo že to je pánem na hřišti, branky Barryho a Teveze ukázali, že ani prohra s Evertonem v minulém kole s naším týmem nezamávala, a dále se chceme udržet v boji o titul.

Střela Geretha Barryho z 11ti metrů a  následná chyba brankáře Newcastlu Tima Krula, a poté samozřejmě rána Carlose Teveze do růžku branky jasně ukázali kdo že to tu bojuje o titul.

Jelikož se tento zápas dal označit za souboj střelců obou družstev, Teveze a Carrolla, kteří měli oba před zápasem na svých kontech po 10 brankách, vyhrál dnes nejen Tevez, který se trefil dvakrát, ale také jeho družstvo, čímž jsme se dostali na 2 body za naše soupeře z Old Trafford, byť ti mají o 2 sehrané zápasy méně.

Dnešním zápasem se neporazitelnost našeho týmu natáhla na 9 zápasů, a pokud Arsenal neporazí v tomto kole Chelsea, zůstaneme na druhém místě tabulky.

Náš trenér Roberto Mancini se v týdnu svěřil médiím, že má strach aby náš tým pondělní prohra s Evertonem nepotopila, ovšem určitě si nemohl přát lepší odpověď, než byl výkon jeho svěřenců nejen v prvních 5 minutách utkání v St. James Parku, ale v celém utkání.

Už ve druhé minutě chyboval brankář Krul, který „přenechal“ míč Tevezovi, který jej pouze přistrčil Barrymu, který se z první nemýlil. Právě Argentinská hvězda byla tím největším rozdílem mezi oběma družstvy. Tevez byl u všeho, když už na jeden gól ve 2 minutě přihrál, tak si o 3 minuty udělal radost sám sobě a zvýšil tak vedení Citziens už na 2:0 v páté minutě utkání.
City při této brance, opět profitovalo ze špatné hry domácích, Tiote ztratil míč ke kterému se dostal právě Tevez, ten si narazil míč s Jamesem Milnerem, který poslal nízký centr, který už poté náš kapitán jen tečoval do branky.

Naneštěstí se domácí pomalu začali probouzet a do konce prvního poločasu byli hráči Newcastlu na hřišti lepšími. Jejich snaha ale naštěstí vedla pouze k ohrožení naší branky Carrollem, který Harta zkoušel překonat jak hlavou, střelami z dálky, náš brankář nás opravdu podržel, a tak jsme odcházeli do kabin za stavu 2:0.

Druhý poločas byl ve stylu přelévání se vah, i když více ze hry měli domácí, kteří se tlačili za snahou stáhnout náskok soupeře.

A 20 minut před koncem se nakonec dočkali, to se nejlepší střelec Newcastlu Carroll přeci jen prosadil hlavičkou z rohu, a dostál tak svému jménu, nejlepšímu střelci svého družstva.
Od této chvíle začal Newcastle na hřišti dominovat, a opravdu bylo velké štěstí, že se jim nepodařilo vyrovnat.

Ale naštěstí City, které vyhrálo už 6 z 10 zápasů na hřištích soupeřů ukázalo vnitřní sílu, a tak 9 minut před koncem základní hrací doby, dal jistotu 3 bodům kapitán Carlos Tevez, který tak vstřelil svůj již 12 gól v této sezóně v Premier League.

Newcastle manažer Alan Pardew:
“Udělali jsme dvě velké chyby, a to nás stálo celý zápas“

“Přesto přezevšechno jsme se dokázali zmátožit, a udělat velkému týmu, jako je Man City velké problémy.“

“Vezmu si z tohoto zápasu hodně, někteří hráči mi ukázali zda na to mají či ne, z pozitivních bych chtěl vyzdvihnout Cheika Tioteho, který byl uprostřed hřiště úžasný, a také Andyho Carrolla, který se vepředu bil jako lev.“

Man City manažer Roberto Mancini:
„Hlavním bodem úspěchu byli dva brzo vstřelené góly, byl to od Newcastlu pěkný vánoční dárek, ale i tak to byl velmi těžký zápas.“

„Přestože jsme už v 5 minutě vedli 2:0, tak Newcastle měl přes 80minut na to aby vyrovnal, a málem se mu to povedlo, jsem rád že jsme uhlídali Carrolla, byl výborný.“

„Carroll táhl své mužstvo opravdu skvěle, ve vzduchu je naprosto úžasný, každý trenér by takového hráče chtěl mít.“