Newcastle vs. Man City

Newcastle vs. Man City

Newcastle vs. Man City

Jak je v Anglii zvykem, tak ani vánoční svátky nezastaví uspěchaný rozpis Barclays Premier League, a tak na nás čeká dnes, 26.12. na Štěpána zápas našich Citziens na hřišti St. James Parku proti domácímu Newcastlu. Zápas začíná v 16 hodin odpoledne.

Jelikož zítra se bude hrát zápas Arsenal – Chelsea, máme v případě vítězství velkou možnost se posunout ještě více směrem nahoru v tabulce.

Všechny zranění a nemoci byli přes Vánoce vyléčeny, a tak Citziens hlásí plný stav, a náš trenér tak může vybírat ze všech svých oveček. Ovšem až na K. Toureho, který musí jeden zápas sledovat z tribuny, jelikož v zápase s Evertonem dostal 2 žluté, tedy automaticky červenou kartu.

Oba dva týmy se mohou pyšnit velkým počtem nastřílených branek, a tak všichni doufají, že právě jejich útočná síla bude tou, která zařídí jejich týmu vítězství v tomto svátečním zápase.

Nejlepší střelci obou týmů, Carlos Tevez a Andy Carrol se oba mohou pyšnit 10 přesnými zásahy do soupeřových branek, a společně tak drží druhou příčku v kategorii nejlepších střelců za 11ti gólovým Dimitarem Berbatovem.

Jak Tevez, tak Carrol měli letos své problémy, které neměli s fotbalem co dočinění, ale i přes to byli schopni za půlku sezóny dosáhnout takovéhoto úspěchu, a brousí si tak zuby na zlatou kopačku pro nejlepšího střelce Premier League.

Nicméně Newcastle to bude mít dnes velmi těžké, nýbrž naši Ciztiens nebyli ve vzájemných zápasech poraženi v posledních 8 střetnutích. Poslední výhra Newcastlu se datuje do září 2005, kdy vyhráli 1:0 brankou Michaela Owena.

První utkání těchto soupeřů v letošním roce skončil lépe pro naše hochy, kdy v říjnu vyhráli 2:1.

Dnešní utkání by se také dalo nazvat zápasem dvou nejvíce faulujících týmů. Jak Newcastle tak City mají oba za dosavadní průběh ligy na svém kontě 40 žlutých karet.

Poslední zápasy:

Newcastle (Výhra 3-1 v Liverpool, h): Krul, Simpson, Steven Taylor, Campbell, Jose Enrique, Routledge (Ranger 74), Guthrie (Smith 73), Tiote, Gutierrez, Carroll, Ameobi (Lovenkrands 46). Subs not used: Soderberg, Perch, Best, Kadar.

Man City (Prohra 1-2 v Everton, h): Hart, Zabaleta, Toure, Kompany, Kolarov, Milner (Adam Johnson 46), Toure Yaya, Barry, Silva, Tevez, Balotelli (Jo 83). Subs not used: Given, Richards, Wright-Phillips, Boateng, Vieira.

Newcastle vs. Man City

Newcastle vs. Man City

Leave a Reply