David Silva: "Premier League je zábavnější než La Liga"

David Silva v zápase s Wiganem

David Silva v zápase s Wiganem

Španělský záložník je přesvědčen o tom, že nejvyšší Anglická soutěž divákům nabízí lepší podívanou než Španělská La Liga.

David Silva, který do Manchesteru City přišel teprve před půl rokem z Valencie pro oficiální stránky klubu uvedl: “Barcelona a Real Madrid si v lize vedou moc dobře, a již teď mají celkem velký náskok. V Anglii něco takového není, zápasy jsou tu mnohem tvrdší a těžší. Mnoho týmů se může dostat na přední příčky v tabulce, proto je tato liga mnohem zábavnější a zajímavější.”

Španělský středopolař také zhodnotil své působení v kádru Citizens: “Už jsem se v Manchesteru zabydlel, ale za to vděčím hlavně svým spoluhráčům, kteří mi tento proces pomohli výrazně urychlit. Zápasy v Anglii jsou velice prestižní a vyhecované. Každý klub vám může nadělat potíže, proto je to opravdová výzva. Zatím se nám ale daří dobře, musíme však pokračovat v dobrých výsledcích, abychom byli na předních místech i v květnu.”

Čtyřiadvacetiletý hráč také zmínil svůj přestup do Anglie: “City o mě projevili opravdový zájem hned od začátku, a byli to oni kdo přišel s nabídkou. Hovořilo se i o zájmu Realu Madrid, ale zůstalo jen u spekulací, nikdy mi konkrétní nabídku nedali. Stejně jsem ale chtěl zkusit hrát v Premier League, to mě nakonec přesvědčilo.”

Leave a Reply