Roberto Mancini před zápasem s Newcastlem

Roberto Mancini na tiskové konferenci

Roberto Mancini na tiskové konferenci

Náš manažer řekl na tiskové konferenci pár slov k příštímu soupeři, kterým bude jeden z nováčků soutěže – Newcastle United. Vyjádřil se také k otázce zimní pauzy v Premier League.

Mancini je toho názoru, že Manchester City musí bezpodmínečně vyhrát, aby si napravil reputaci po prohraném domácím zápase proti Evertonu. Newcastle minulé kolo nehrál, protože jeho zápas proti Birminghamu byl odložen, kvůli sněhové nadílce. Nový manažer “strak”, Alan Pardew, tak mohl své svěřence dobře připravit, a Mancini očekává těžký zápas. První vzájemné utkání vyhráli Citizens 2:1, po gólech Téveze a Johnsona, ale na vítězství se nadřeli, do 75. minuty byl stav 1:1 po vyrovnání Gutierréze.

Italský kouč řekl: “Bude to těžký zápas, v posledním zápase porazili 3:1 Liverpool, ale možná to bylo angažováním nového manažera. V prvním zápase pod novým manažerem se hráči vždy chtějí ukázat v co nejlepším světle.”

Na myšlenku zimní přestávky, kterou někteří lidé po dalších přívalech sněhu začali oprašovat Mancini řekl: “Zápasy, které se hrají mezi svátky, na tzv. Boxing Day, jsou v Anglii velice důležité, je to tradice. Možná, že hráči v Premier League by potřebovali nějakou pauzu, ale 26. prosince to určitě nebude, možná bych byl pro jeden týden v lednu. To by byla dobrá příležitost k odpočinku.”

Mancini také naznačil, že Pablo Zabaleta i Mario Balotelli, kteří utrpěli v utkání proti Evertonu menší zranění, budou připraveni v St. James Parku nastoupit.

Leave a Reply