Leden se blíží – další dávka přestupových spekulací!

Fernando Torres

Fernando Torres

S blížícím se přestupovým oknem se spekulace množí přímo exponenciálně. Po včerejší dávce přestupových spekulací, vám přinášíme další porci, protože tohohle se člověk nikdy nepřejí. Zvážení co na nich může být pravdy je už na Vás, čtenářích.

Přestupové odhady a dohady jsou přímo základem pro solidní šokující zprávy, všech možných “důvěryhodných serverů” ale není čemu divit, teď jsou navíc tyto spekulace podpořeny několika fakty, o nich se dočtete níže.

Jedním z nejdůležitějších faktů je ten, že kapitán Manchesteru City, Carlos Tévez, podal psaný přestupový požadavek, který byl sice ihned zamítnut, ale to na věci nic nemění. Roberto Mancini sice trvá na tom, že Argentinský střelec prokáže svou profesionalitu a s klubem zůstane, nicméně se ihned ozvali zájemci o služby našeho kapitána. Tévez prohlásil, že mu chybí rodina a proto by se chtěl vrátit do Argentiny, nicméně se spekuluje o tom, že lidé kolem Téveze už kontaktovali jeho bývalého zaměstnavatele, konkrétně sira Alexe Fergusona, aby Carlose vzal zpátky do týmu United. Ten to ale prý okamžitě vyloučil. Dalšími zájemci v řadě nejsou nikdo menší než londýnská Chelsea, a madridský Real.

Chelsea se trápí a formou neoplývá ani Didier Drogba, ani Nicolas Anelka, a v týmu Romana Abramoviče se prý chystají velké změny. Chelsea prý, stejně jako Citizens, také sleduje Černohorského útočníka Edina Džeka, a fotbalovou star z Merseyside – Fernanda Torrese. Ten je ale spojován s více kluby, mimo jiné i s Manchesterem City, který si ho bezpochyby může dovolit a navíc se situace vyvíjí tak, že Liverpool by mohl být, stejně jako v letošním ročníku, bez Ligy Mistrů, která je pro “el Niňa” určitě velkou motivací. Naopak Citizens by mu jí pravděpodobně mohli nabídnout. Co se týká přestupu do Chelsea, musel by se Roman Abramovič vrátit do svých dřívějších let v Chelsea, sáhnout do svých osobních úspor a vytáhnout z peněženky asi tak 50 miliónů liber. Pravdou je, že minule se to Chelsea vyplatilo.

Je tu ale jedno velké ale – do hry se prý plánuje také zapojit katalánská Barcelona, která nedávno podepsala lukrativní kontrakt na nového sponzora dresů, a tak bude mít “dostatek” prostředků, a nemá prý v úmyslu nic menšího než přivést na Nou Camp právě Torrese a s ním i kapitána Arsenalu Cesca Fabregase, který je s návratem do Barcelony spojován již delší dobu. Torres by ale pravděpodobně raději počkal do léta, aby mohl dobře zvážit své možnosti. Naopak ze Španělska by se mohl stěhovat Andrés Iniesta, který figuruje v letošní nominaci na zlatý míč, a to právě k “Blues”.

zdroje: goal.com, dailymail.co.uk,

Leave a Reply