Carlos Tévez už nebude kapitánem!

Carlos Tévez a Roberto Mancini

Carlos Tévez a Roberto Mancini

Náš trenér Roberto Mancini dnes pro internetový portál bbc.com prohlásil, že pro nadcházející zápas proti Evertonu nastoupí v roli kapitána Vincent Kompany nebo Kolo Touré, který kapitánskou pásku nosil v City ještě za dob Marka Hughese. Zbavení Téveze kapitánské pásky, je jen dalším vyústěním situace, kdy Carlos požádal vedení City o předčasné ukončení smlouvy.

Oba dva se setkali v pátek odpoledne v tréninkovém centru Manchesteru City v Carringtonu, kde měli prodiskutovat útočníkovu žádost o přestup. Žádná oficiální zpráva ale z této schůzky nebyla vydána.

Ovšem v pondělí čeká City zápas s Everthonem, a Roberto Mancini oznámil, že do tohoto zápasu půjde jako kapitán buď Kolo Tourě, nebo Vincent Kompany.

Vedení klubu ještě nebylo oficiálně informováno, kdo že by měl být novým kapitánem, ale vysocí lidé postavení v klubu věří, že jím bude Kolo Touré, který tuto pozici již jednou v minulosti zastával.

Sám Touré ještě v neděli ráno o ničem nevěděl, a tak nemohl celou situaci potvrdit, ale Macini údajně věří, že Kolo Touré je ta nejlepší možnost, dokud se nevyřeší budoucnost okolo Carlose.
Carlos Tévez totiž před necelým měsícem písemně požádal naše vedení, aby mu v lednovém přestupním období umožnilo transfer zpět do Argentiny.

Naše vedení to ovšem kategoricky odmítlo.

„Je to náš hráč, a doufáme, že bude stále patřit do našeho týmu,“ řekl Mancini.

Nicméně situace je velmi zamotaná, byť vedení tvrdí že hvězdného útočníka pustit nechce, a přitom ho nevzalo s sebou do Itálie na čtvrteční zápas s Juventusem (1:1). Byť  to mohlo být z důvodu již jisté kvalifikace.