Adebayor a Santa Cruz do Evertonu?

Roque Santa Cruz

Roque Santa Cruz

Manažer David Moyes si je vědom toho, že se jeho týmu v útoku moc nedaří, i proto připustil lednové angažování dvou útočníků City – Emmanuela Adebayora a Roqueho Santa Cruze, kteří v týmu nedostávají příliš příležitostí.

Jelikož útočníci Beckford, Saha a Yakubu dali zatím v letošním roce ve všech soutěžích dohromady jen 5 gólů, a nejlepší střelec týmu, osmigólový Tim Cahill, nebude nějaký čas k dispozici kvůli povinostem v dresu Austrálie, manažer “Toffees” chce v útoku více možností a mluví se i o případném příchodu střelce Arsenalu Nicklase Bendtnera. Finanční situace Liverpoolského týmu však nedovoluje Moyesovi přivést tyto hráče natrvalo, jednalo by se tedy jedině o hostování, nejspíše asi na půl roku.

Spekulace o odchodu Adebayora a Santa Cruze navíc posiluje další spekulace, a to možný příchod Wolfsburgského šutéra a jednoho z nejproktivnějších útočníků posledních ročníků Bundesligy – Edina Džeka. Ten prý sám požádal manažera Roberta Manciniho o přestup, a vyrojily se zprávy o pětileté smlouvě v hodnotě 7 miliónů liber ročně. Možná se ukáže, že je Džeko pro Manciniho příliš velkým lákadlem, než aby si jeho služby nechal proklouznout mezi prsty.

Leave a Reply